ABD'de Delta Kasırgası Yıktı geçti, her yer karanlıkta kaldı! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

ABD’de Delta Kasırgası Yıktı geçti, her yer karanlıkta kaldı!

ABONE OL
ABD’de Delta Kasırgası Yıktı geçti, her yer karanlıkta kaldı!
Bu haber 12 Ekim 2020 - 8:00 'de eklendi

Louisiana eyaleti ve çevresinde dün 500 bin civarında ev ve iş yerinde elektrik kesintisine sebep olan kasırganın bölgede etkisini azaltarak ülkenin güneydoğu eyaletlerini tehdit etmeye başladığı bildirildi.

ABD’de elektrik kesintilerini takip eden “Poweroutage.us” sitesinde, Louisiana ile birlikte kasırganın etkili olduğu Teksas ve Mississippi’ye tekrar elektrik sağlanması için en az bir hafta süreye ihtiyaç olduğu bilgisi verildi.

Delta Kasırgası

Ulusal Hava Durumu Servisinden verilen bilgiye göre, Delta Kasırgası bugün 30-48 kilometre/saat hızla Louisiana’nın kuzeydoğusuna doğru ilerleyişini sürdürdü.

Hava Durumu Servisi, Georgia, Virginia ve Carolina eyaletlerini etkisi altına alacak kasırga nedeniyle bölgenin 15 santimetreyi aşabilecek kadar yağış alabileceği ve ani sel riskleri ile karşılaşabileceği uyarısında bulundu.

Delta Kasırgası

Cuma günü ABD’nin Louisiana eyaletinden karaya ulaşan kasırga henüz ölüme yol açmazken, orta derecede yaralanmalara sebep oldu.

İlk olarak çarşamba günü Meksika’nın Yucatan bölgesini vuran ve ardından ABD’nin güney kıyısındaki Louisiana eyaletini etkisi altına alan Delta Kasırgası, bu yıl ABD’de karaya ulaşan 5’inci kasırga olma özelliğini taşıyor.

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER