Akşener: 3 parti ile de Anayasa Çalışması yap-ma-dık! Nokta. | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Akşener: 3 parti ile de Anayasa Çalışması yap-ma-dık! Nokta.

GoogleNews Abone ol
Akşener: 3 parti ile de Anayasa Çalışması yap-ma-dık! Nokta.
Bu haber 14 Kasım 2020 - 11:00 'de eklendi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ’ın “HDP ve İYİ Parti’nin ortak anayasa taslağı hazırladı” sözüne, “Ben tek bir şey söyleyeyim, biz ne HDP ile ne CHP ile ne Saadet Partisi ile herhangi bir anayasa çalışması yapmadım. Nokta” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bilecik ziyaretlerin ilk ayağında Bozüyük ilçesinde esnafları gezdi. Burada esnafın sorunlarını dinleyen Akşener, ardından Bilecik’e geçti. Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’i makamında ziyaret eden Akşener, Başkan Şahin’den, Bilecik hakkında bilgi aldı.

“BİZ NE HDP İLE NE CHP İLE NE SAADET PARTİSİ İLE HERHANGİ BİR ANAYASA ÇALIŞMASI YAPMADIM”


Belediye çıkışı basın mensuplarının Milletvekili Ümit Özdağ’ın “HDP ve İYİ Parti’nin ortak anayasa taslağı hazırladığı” sözü hakkında bir açıklama yapan Akşener, “Ben tek bir şey söyleyeyim, biz ne HDP ile ne CHP ile ne Saadet Partisi ile herhangi bir anayasa çalışması yapmadık. Nokta. Tekrar söyleyeyim, hiçbir arkadaşım bilgim içinde ya da dışında, bu kadar geniş söylüyorum, genel başkan olarak, buna sadece HDP değil, CHP, Saadet Partisi, başka var mıydı hatırlamıyorum, bir anayasa çalışması yapmadık. Ama daha ilginç bir şey vardı dün, AK Parti ile de Anayasa çalışması yapıyormuşuz. Yani bir tarafta HDP’yle yapıyoruz, bir tarafta da AK Parti ile yapıyormuşuz. Dolayısıyla AK Parti ile de oturup bir Anayasa çalışması yapmadık” dedi.

“ŞİMDİ BİR CÜMLENİN İÇİNDE HEM AK PARTİ HEM HDP GEÇTİĞİ ZAMAN, HAKİKATEN AKIL SAĞLIĞINA DİKKAT ETMEK LAZIM”


Akşener, açıklamasının devamında, “Şimdi bir cümlenin içinde hem AK Parti hem HDP geçtiği zaman, hakikaten akıl sağlığına dikkat etmek lazım. Sayın Ömer Çelik, bu konuda AK Parti adına bir açıklama yaptı. İYİ Parti Genel Başkanı olarak söylüyorum, hiçbir siyasi oluşum, platform, şahıs, partiyle herhangi bir anayasa çalışmamız yoktur, nokta” dedi.

MERAL AKŞENER’İN GÖZLERİNİ DOLDURAN TÜRKÜ


Ardından esnafı ziyaret eden Akşener, bir halı mağazasında kendisi gibi Balkan göçmeni 79 yaşındaki Yaşar Aslım ile birlikte Atatürk’ün de sevdiği Selanik türküsü olan ’Çalın Davulları’ söyledi. Bu esnada ikilinin gözleri doldu.
Öte yandan esnaf ziyaretin sırasında minik bir kız çocuğunun “Meral abla” diyerek bağırmasını duyan Akşener, çocuğa oyuncak vererek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

haber kaynak:(Cem Kaan Toka/İHA)

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER