Apple işlemcili iMac'ın kesin çıkış tarihi Sızdırıldı! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Apple işlemcili iMac’ın kesin çıkış tarihi Sızdırıldı!

GoogleNews Abone ol
Apple işlemcili iMac’ın kesin çıkış tarihi Sızdırıldı!
Bu haber 28 Ekim 2020 - 9:28 'de eklendi

Apple işlemcili iMac modeli ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce de Çin kaynaklı bilgiler, yeni iMac modelinin ne zaman çıkacağı ve hangi Apple işlemcisi ile kullanımda olacağını gündeme getirmiş oldu. Anlaşıldığı kadarı ile Apple, tüm Apple işlemcili tüm Mac modelleri için planlamalarını tamamlamış durumda.2020 iMac ekran sorunu ortaya çıktı

Apple işlemcili iMac modeli için geri sayım başladı

Çin’de yayın yapan bir gazetenin ortaya çıkardığı tabloya göre Apple, 2021 yılının ilk yarısında yeni iMac modelini satışa sunmaya hazırlanıyor. Söz konusu bu yeni iMac modeli, iddia edilenlere göre Apple A14T olarak isimlendirilen bir işlemci ile birlikte satışa sunulacak.

Apple işlemcili iMac modelinde olacak söz konusu bu A14T işlemcisi ile birlikte AMD ya da Nvidia’nın herhangi bir harici ekran kartı kullanılmayacak gibi görünüyor. Listede Apple A14T işlemci ve Apple GPU ifadesi yer alıyor. Söz konusu bu işlemcinin de 5 nm olarak TSMC tarafından üretileceğine dikkat çekiliyor.

Apple işlemcili MacBook modelinde ise Apple A14X isimli işlemcinin kullanılacağı iddia ediliyor. Yine benzer şekilde harici grafik kartı seçeneği olan MacBook Pro modellerinde, Apple 5 nm Apple GPU seçeneği olması muhtemel.

Ne yazık ki şu an için hem CPU hem de GPU tarafında daha detaylı teknik bilgiler mevcut değil. Bununla birlikte Intel işlemciler ve AMD grafik kartları karşısında uygulamalara göre nasıl bir karşılaştırma olacağı da merak konusu haline gelmiş durumda. Anlaşıldığı kadarı ile 2021 yılına kadar hem Apple işlemcili MacBook hem de Apple işlemcili iMac modelleri için teknik detaylardaki soru işaretleri devam edecek.

Bunlarla birlikte Apple’ın Intel işlemcili modeller karşısında nasıl bir fiyatlandırma planladığı da merak edilen diğer konu başlıkları arasında yer alıyor.

Haber Kaynak: Schiftdelete
yazar:Eren Ertem

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER