Atatürk Parkı'nda terör örgütü sembolleri rezilliği sorumluları Görevden Uzaklaştırıldılar! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Atatürk Parkı’nda terör örgütü sembolleri rezilliği sorumluları Görevden Uzaklaştırıldılar!

GoogleNews Abone ol
Atatürk Parkı’nda terör örgütü sembolleri rezilliği sorumluları Görevden Uzaklaştırıldılar!
Bu haber 13 Kasım 2020 - 12:28 'de eklendi

Belediye Başkan Yardımcısı ile Park Bahçeler Müdürü görevden uzaklaştırıldı.

İstanbul Valiliği, Küçükçekmece’deki park düzenlemesi ile ilgili olarak, ”Parkın yenilenmesiyle ilgili işlemlerden sorumlu olduğu tespit edilen Küçükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı S.G. ile Park ve Bahçeler Müdürü Ş.M., 657 SayılıDevlet Memurları Kanunu’nun 137. vd. maddeleri gereğince, görevi başında kalmalarında sakınca görüldüğünden görevinden uzaklaştırılmıştır.” açıklamasında bulundu.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Küçükçekmece Belediyesinin İstasyon Mahallesinde bulunan Atatürk Parkı’nda tamamlanan yenileme çalışmaları neticesinde bazı yer döşemelerinde ‘PKK terör örgütü sembol ve renklerinin kullanıldığı yönündeki ihbar, şikayet ve mahallinde yapılan tespitler üzerine’, söz konusu materyallerin Kaymakamlıkça kaldırılması sağlanmıştır” denildi.

 Açıklamada, “Küçükçekmece Kaymakamlığı’nın konuya ilişkin 12.11.2020 tarihli yazıları ile Valiliğimize gönderilen bilgi ve belgelerin incelenmesi sonucunda; Parkın yenilenmesiyle ilgili işlemlerden sorumlu olduğu tespit edilen Küçükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı S.G. ile Park ve Bahçeler Müdürü Ş.M., 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 137. vd. maddeleri gereğince, görevi başında kalmalarında sakınca görüldüğünden, Valiliğimizce görevinden uzaklaştırılmıştır ” bilgileri yer aldı

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER