Avcılar'da 15 riskli bina daha yıkıldı | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Avcılar’da 15 riskli bina daha yıkıldı

GoogleNews Abone ol
Avcılar’da 15 riskli bina daha yıkıldı
Bu haber 29 Ekim 2020 - 13:59 'de eklendi

İstanbul’da olası depreme karşı ilçelerde kentsel dönüşüm çalışmaları hızlandı.

Deprem tehlikesine karşı yüksek risk taşıdığı uzmanlarca belirtilen Avcılar’da da dönüşüm sürüyor. Çalışmalar kapsamında 2 günde 15 bina daha yıkıldı.

Avcılar Belediyesi’nin aktardığı rakamlara göre, ilçede toplamda 1069 bina, 8977 bağımsız bölüm kentsel dönüşüm sürecine girerken yıl sonuna kadar 209 bina, 2700 bağımsız bölümün yıkılması planlanıyor.

Vatandaşların güvenli evlere ulaşması için yoğun şekilde çalıştıklarını belirten Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, kentsel yenilenmeye artan talebin belediyenin kasasına yansımadığının altını çizerek belediyelerin önemli bir gelir kalemi olan imar vergilerini Avcılar halkından almadıklarını hatırlattı.

E-5 YAN YOLDA 40 YILLIK BİNA YIKILDI

Son çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Başkan Hançerli, iki gün içerisinde 15 bina ve 150 bağımsız bölüm yıkıldığını belirterek E-5 yan yol üzerindeki 40 yıllık riskli bina sorunun çözüldüğünü dile getirdi.

Avcılar’da riskli binaların yıkım sürecini Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğünü belirten Hançerli, “Sadece son iki günde, kentimizdeki ömrünü tamamlamış risk altındaki 15 bina, 150 bağımsız bölümün yıkımı Kentsel Dönüşüm Müdürlüğümüzün desteği ile tamamlandı” diye konuştu.

VATANDAŞLARA YARDIMCI OLUNUYOR

Avcılar’da kentsel dönüşüme girmek isteyenlere belediyenin hazırladığı ‘Kentsel Dönüşüm Rehberi’ sunuluyor. Bu çalışmada vatandaşlara riskli binaların nasıl tespit edildiği, riskli yapı tespitine nasıl itiraz edildiği ve yapı-yıkım sürecinin nasıl gerçekleştiği gibi soruların cevaplarını bulmaları konusunda destek olunuyor.

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER