Beylikdüzü Gürpınar Siteler bölgesinde dönüşüm başlıyor. | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Beylikdüzü Gürpınar Siteler bölgesinde dönüşüm başlıyor.

GoogleNews Abone ol
Beylikdüzü Gürpınar Siteler bölgesinde dönüşüm başlıyor.
Bu haber 11 Kasım 2020 - 8:00 'de eklendi

İstanbul’da olası depreme karşı kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmaları hız kazandı. Özellikle riskli olarak belirlenen alanların öncelikli dönüşümü planlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak firmalarından olan KİPTAŞ, sosyal konut projelerinin yanı sıra kentsel dönüşüme de destek veriyor.

Beylikdüzü’nün Gürpınar Mahallesi’nde yer alan Siteler bölgesi, uzun zamandır kentsel dönüşüm bekliyordu. Yapılan görüşmeler sonrasında bölgedeki kentsel dönüşüm projesini KİPTAŞ’ın üstlenmesi sağlandı.

Bölgedeki çalışma, KİPTAŞ ve Beylikdüzü Belediyesi tarafından ortaklaşa yürütülecek. Siteler bölgesinde yer alan 260 bağımsız bölümün kentsel dönüşümle yenilenmesi hedefleniyor.

SÖZLEŞME İMZALANIYOR

KİPTAŞ ile Beylikdüzü Belediyesi arasında 11 Kasım 2020 günü Gürpınar Siteler bölgesinde kentsel dönüşüm çalışmasının protokolü imzalanıyor. Çalışmaların ise kısa süre içerisinde başlaması bekleniyor.

YATAY MİMARİLİ PROJE

Beylikdüzü Gürpınar Siteler bölgesinde hayata geçirilecek kentsel dönüşüm çalışmasıyla hak sahiplerine depreme karşı güvenli ve sağlıklı konutlar sunulacak. Yatay mimari tasarımıyla oluşturulacak binaların yanı sıra sosyal donatılar ile nitelikli bir yaşam alanı kazandırılacak.

EYÜP İLÇESİNDE DE DÖNÜŞÜM HAMLESİ

KİPTAŞ’ın önümüzdeki dönemlerde hayata geçireceği yeni kentsel dönüşüm projesinin Eyüp’te olacağı belirtildi. Avrupa yakası Eyüp ilçesinde riskli alan olarak ilan edilen bölgeyi KİPTAŞ dönüşüme alacak.

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, geçtiğimiz günlerde kişisel sosyal medya hesabından yaptığı bilgilendirmede, Yeşilpınar/Alibeyköy mahallesinde riskli alan ilan edilen bölümün ruhsatını aldıklarını belirtti. Bölgede henüz sözleşme imzalamayan hak sahiplerine seslenen Kurt, “Yasal tahliye sürecini beklemeden uzlaşma ile riskli yapıları tahliye edelim” çağrısında bulundu. Bölgede KİPTAŞ tarafından kentsel dönüşüm ofisi açılarak uzlaşma çalışmalarının yürütülmesi bekleniyor.

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER