Depremzedelerin taşınma ücretleri için belirlenen fiyatlar açıklandı. | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Depremzedelerin taşınma ücretleri için belirlenen fiyatlar açıklandı.

GoogleNews Abone ol
Depremzedelerin taşınma ücretleri için belirlenen fiyatlar açıklandı.
Bu haber 09 Kasım 2020 - 12:48 'de eklendi

Geçtiğimiz hafta depremin vurduğu İzmir’de yaraları sarma çalışmaları sürüyor. Depremde evleri yıkılan veya hasar gören İzmirlilerin yeni ev arayışı başladı. İzmirli depremzedelere taşınma ücretleri konusunda uygun fiyatların sunulacağı açıklandı.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Depremin ardından çalışmaların her alanda sürdüğünü kaydeden Köşger, nakliye şirketlerinin deprem sonrası hasar görmüş binalardan taşınma için alacakları ücretlerin sabitlendiğini duyurdu.

“YARI FİYATA İNDİRİLDİ”

İzmirli depremzedelerin yaralarını sarma adına birlik ve dayanışma ruhuyla hareket edildiğinden bahseden Vali Köşger, “İzmir Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği aldığı kararla deprem boyunca taşınma ücretlerini hem normalin altında bir rayice bağladı hem de gözetim altında saatlik taşınmaları yarı fiyata indirdi” ifadelerini kullandı.

FİYATLAR NE KADAR OLDU?

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, sosyal medya paylaşımında depremzedeler için uygulanacak İzmir Kamyoncular ve Kamyonetçiler Esnaf Odası’nın ev taşıma tarifesini duyurdu.

Buna göre, depremden hasar görmüş binalar için merkez ilçelerde geçerli taşınma ücretleri 1+1 dairelerde bin 200 TL, 2+1 dairelerde bin 500 TL ve 3+1 dairelerde 2 bin TL olarak belirlendi.

GÜVENLİ BİNA ARAYIŞI

Deprem ile hayat sürdükleri yapıları zarar gören İzmirliler, güvenli bina arayışına başladı. Özellikle müstakil ev tercihleri öne çıkarken mali durumu bu konutlar için yeterli olmayanlar, deprem yönetmeliğine uygun oluşturulmuş binaları tercih ediyor. Şehirde kiralık emlak piyasasında büyük hareketliliğin olduğu belirtiliyor.

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER