Ege Mahallesi'ndeki 1'inci etap kentsel dönüşüm çalışması ihale edildi | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Ege Mahallesi’ndeki 1’inci etap kentsel dönüşüm çalışması ihale edildi

GoogleNews Abone ol
Ege Mahallesi’ndeki 1’inci etap kentsel dönüşüm çalışması ihale edildi
Bu haber 24 Ekim 2020 - 11:00 'de eklendi

Türkiye’nin birçok şehrinde devam eden kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmalarıyla güvenli, sağlıklı yaşam alanları oluşturuluyor.

Çarpık kentleşme alanının yoğun olduğu İzmir’de kentsel dönüşüm büyük önem taşırken çalışmalarla şehre modern yaşam alanları kazandırılıyor.

İzmir’in Ege Mahallesi’nde de kentsel dönüşüm bir süredir gündemdeydi. Konak ilçesine bağlı bölgede kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Ege Mahallesi’ndeki 1’inci etap çalışması için açtığı ihale sonlandı. İhaleye 3 firma katılım gösterdi.

KAZANAN FİRMA BELLİ OLDU

Yapılan bilgilendirmeye göre, söz konusu projenin kat karşılığı anahtar teslimi ihalesine Akfen İnşaat Turizm ve Tic. AŞ, Canyapı İnşaat Turizm Madencilik Gıda San. ve Tic. AŞ ile Aslanoğlu Altyapı ve Üst Yapı A.Ş. ve Baykan Otomobil A.Ş firmaları katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe başkanlığında toplanan encümende teklifler değerlendirildi. Yapılan değerlendirme sonrasında projenin ihalesini Aslanoğlu Altyapı ve Üst Yapı A.Ş. ve Baykan Otomobil AŞ’nin kazandığı bildirildi.

Ege Mahallesi 1’inci etap dönüşüm çalışmasında kazanan firmaya yer tesliminin yapılmasıyla inşaat çalışmalarının yakın zaman içerisinde başlaması bekleniyor.

GÖNÜLLÜ VE YERİNDE DÖNÜŞÜM

İzmir Büyükşehir Belediyesi, diğer bölgelerde olduğu gibi Ege Mahallesi’nde de yüzde 100 uzlaşma sonrasında yerinde dönüşüm modelini uyguluyor. Bölgede yapılacak çalışmada aynı zamanda mahallenin kültürel zenginliğini ve renkliliği de korunacak.

Ege Mahallesi’nde 120 bin metrekare inşaat alanında ticaret, ofis ile iki adet konut bloku inşa edilecek. Öte yandan bölgedeki yeni etap çalışmaları da sürüyor.

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER