Emlak Konut'un Beşiktaş'taki arsası ihale yoluyla satıldı. | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Emlak Konut’un Beşiktaş’taki arsası ihale yoluyla satıldı.

GoogleNews Abone ol
Emlak Konut’un Beşiktaş’taki arsası ihale yoluyla satıldı.
Bu haber 31 Ekim 2020 - 8:00 'de eklendi

Mülkiyeti Emlak Konut GYO firmasına ait olan İstanbul’un Beşiktaş ilçesi Dikilitaş bölgesinde yer alan arsa, gelir paylaşım modeliyle ihaleye çıkarılmıştı. Söz konusu arsada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü binası bulunuyordu.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen ihalenin kazanan firması belli oldu. İhaleyi, en yüksek teklifi veren Gökyol Taahhüt Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret şirketi kazandı. İhaleye 26 firma katılım gösterdi.

490 MİLYON TL’LİK PROJE

Hürriyet’te yer alan habere göre, 3 bin 357 metrekare büyüklüğe sahip arsa için proje toplam geliri olarak 490 milyon TL, Emlak Konut GYO’ya arsa payı olarak yüzde 50’ye denk gelen 245 milyon TL taahhüt edildi.

İstanbul’un gözde noktalarından Barbaros Bulvarı’na cepheli söz konusu arsada yeni bir proje inşa edilecek. İhale ilanında yer alan bilgilere göre, ticari imarlı arsada emsal 2, emsale esas inşaat alanı ise 6 bin 714 metrekare olarak belirtildi.

BAKANLIK BİNASI BULUNUYORDU

Dikilitaş’ta yer alan arsa üzerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü binası bulunuyordu. 1970 yıllarının sonunda inşa edilen bu bina, 2019 Eylül ayında Marmara Denizi Silivri açıklarında meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki depremde hasar görmüştü. Depremden sonra bina tahliye edilmişti.

GELİR ARTTI

Emlak Konut’un arsası için daha önce yapılan değerleme çalışmasında belirlenen asgari bedel, KDV dahil yaklaşık 80 milyon TL seviyesinde bulunuyordu. İhale sonrasında arsanın 3 kattan daha fazla bir bedel ile satıldığı görüldü.

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER