Gündemde olan bina kimlik belgesi uygulaması, tüm Türkiye'de uygulanmaya başlanıyor. | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Gündemde olan bina kimlik belgesi uygulaması, tüm Türkiye’de uygulanmaya başlanıyor.

GoogleNews Abone ol
Gündemde olan bina kimlik belgesi uygulaması, tüm Türkiye’de uygulanmaya başlanıyor.
Bu haber 16 Kasım 2020 - 9:30 'de eklendi

Programda İstanbul’daki deprem hazırlıklarından bahseden Bakan Kurum, 39 ilçe belediye başkanının katıldığı bir toplantı yaptıklarını hatırlatarak, “Avcılar belediye başkanımız bizzat Ankara’ya da geldiler. Biz bütün belediye başkanlarımıza söyledik.

Biz bütün belediyelere teknik ve maddi olarak tüm destekleri vermeye hazırız. Son 8 ayda İstanbul’da 10 bin temel attık. Kağıthane, Zeytinburnu ve Esenler’de 60 bin konutluk akıllı şehir yapıyoruz. İstanbul’da 117 bin bağımsız proje başlattık. TOKİ ile 100 bin konutun ihalesini yapacağız” şeklinde konuştu.

İMAR BARIŞINA 7 MİLYON BAŞVURU

İmar barışı uygulaması hakkında da bilgiler paylaşan Bakan Kurum, 7 milyon başvurunun alındığını belirterek, “Bu süreçte belediye hizmetlerinden faydalanamıyor. Devletimiz bu problem aşılsın diye imar barışı çıkarıyor.

Bu hizmetleri alabilecek bir altyapıya kavuşmuş oluyor. İmar Barışı başvurusu binasının sağlam olduğunu göstermiyor. İmar Barışı bizim kentsel dönüşüm projemize engel bir durum değil. Vatandaşımız binasını yenileyeceği zaman eski imar haklarına dönmek zorunda. İmar barışına başvurmuş ama binası riskli, bu yapılara ilişkin olarak güçlendirme imkanı getirdik” ifadelerini kullandı.

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER