iPhone 13 daha düşük diyafram ile gelecek! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

iPhone 13 daha düşük diyafram ile gelecek!

GoogleNews Abone ol
iPhone 13 daha düşük diyafram ile gelecek!
Bu haber 09 Kasım 2020 - 10:27 'de eklendi

Geçtiğimiz ayda Apple, iPhone 12 serisini tanıttı. Aradan çok fazla zaman geçmeden iPhone 13 kamerası hakkında ilk detay ortaya çıktı!

iPhone 13 daha düşük diyafram ile gelecek

Analist Ming-Chi Kuo’ya göre, Apple’ın iPhone 13 ile kameralarında daha da hızlı bir lens sunabileceğine inanıyor. Kameralardan biri, özellikle Ultra Geniş modül, f/1.8 diyafram açıklığına sahip olabilir. Şu anda, iPhone 12’nin Ultra Geniş kamerası f/2.4 diyafram açıklığına sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

Diyafram açıklığına aşina olmayanlar için bu özelliği açıklayacak olursak; temelde kameranızın sensörüne ne kadar ışık girdiğiyle alakalıdır. Daha düşük bir diyafram açıklığı genellikle daha fazla ışık anlamına gelir. Çünkü daha açık olur, bu nedenle f/1.8 lens, f/2.4 diyafram açıklığına sahip bir lensten daha fazla ışığa izin verir. Ayrıca, daha fazla ışığın içeri girmesine izin verildiği için fotoğrafların daha hızlı çekilmesine yardımcı olur ve bu da fotoğraflar daha hızlı çekildiği için kamera sarsıntısı gibi şeylerin azaltılmasına yardımcı olabilir.

Tipik olarak daha düşük diyafram açıklıkları da bokeh etkisine yardımcı olur. Ancak bunun iPhone 13’te nasıl olacak henüz kesin bir bilgimiz yok. Kuo ayrıca tasarım açısından iPhone 13’ün iPhone 12 ile aynı kalacağını iddia etmeye devam ediyor. Bu yüzden şimdilik ciddi bir tasarım değişikliği beklememekte fayda var diyebiliriz.

haber kaynak: Shiftdelete
yazar:Hüseyin Ceylan

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER