İyi Haber! Dolar 8 liranın altına düştü ve düşmeye devam ediyor! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

İyi Haber! Dolar 8 liranın altına düştü ve düşmeye devam ediyor!

GoogleNews Abone ol
İyi Haber! Dolar 8 liranın altına düştü ve düşmeye devam ediyor!
Bu haber 11 Kasım 2020 - 15:57 'de eklendi

Dolar kuru, Erdoğan’ın açıklamaları sonrası 8 liranın altına inerek 7,90 lira seviyesine kadar düştü. Euro ise 9,92 liradan işlem görüyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifası sonrası yaşanan düşüş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısındaki ekonomi açıklamaları sonrası rekor seviyeye geldi.

Piyasalarda, TCMB Başkanı Naci Ağbal’ın işaret ettiği 19 Kasım’da gerçekleştirilecek rutin faiz kararı öncesi ekonomi yönetiminde yaşanan ani değişikliğin siyasete etkisi de yakından takip ediyor.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, damadı Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifasıyla ilgili ilk kez konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Kendisi sağlık sorunları nedeniyle vazifesinden affını istedi. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi. Erdoğan’ın “Ağbal ve Lütfi Elvan’ın göreve başlamasıyla piyasa göstergelerinde yaşanan seyir doğru yolda olduğumuzu gösteriyor” sözleri de dikkati çekti.

Erdoğan’ın bu sözlerinin ardından dolar kuru 7.90’a düşerken, euro ise 9,92 lira seviyesine geldi.

ÜÇÜNCÜ ÇEYREKTEN BU YANA EN BÜYÜK DEĞER KAZANCI

TL’de Pazartesi günü 2018 üçüncü çeyrekten beri yaşanan en büyük değer kazancının görülmesi bankacılara göre yabancı yatırımcıların bazı alanlarda neredeyse sıfırlamaya başladıkları Türkiye pozisyonlarını artırmak için aslında ne kadar istekli olduğunu gösteriyor.

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER