İzmir'de acil yıkılacak 26 bina belirlendi | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

İzmir’de acil yıkılacak 26 bina belirlendi

GoogleNews Abone ol
İzmir’de acil yıkılacak 26 bina belirlendi
Bu haber 01 Kasım 2020 - 16:28 'de eklendi

İzmir’de meydana gelen depremden sonra arama kurtarma çalışmaları devam ederken diğer yandan ekipler tarafından hasar tespit çalışmaları sürdürülüyor. Şu ana kadar İzmir’de 1238 binada tarama çalışmalarının yapıldığı bildirildi.

İzmir’de kurulan AFAD Koordinasyon Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, son bilgileri kamuoyu ile paylaştı.

İzmir ilçelerinde hasar tespit çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Oktay, “Bunlardan 26’sı acil yıkılacak, ağır hasarlı ve yıkık binalarımız var. Bornova’da 4 ağır hasarlı binamız, 1 orta hasarlı binamız, 111 az hasarlı binamız ve 251 hasarsız binamız var. Bayraklı’da 6 binamız yıkıldı, 7 bina acil yıkılacak durumda, 9 bina ağır hasarlı, 3 bina orta hasarlı ve 260 bina ise az hasarlı olarak tespit edilmiş durumda” şeklinde konuştu.

VATANDAŞLARA UYARI!

Seferihisar’da yıkık, ağır hasarlı veya orta hasarlı bina tespit edilmediğini belirten Fuat Oktay, “Sahada hasar tespit çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor. Bu çalışmaları en kısa sürede tamamlamak istiyoruz. Gözle görülen hasarı olan binalara vatandaşların girmemesini öneriyoruz. Arama kurtarma çalışmaları 8 binada devam ediyor. Arama kurtarma ekiplerimiz son derece profesyonel ve yüreklerini koyarak çalışıyorlar. Toplam 2 bin 76 personelimiz çalışıyor” ifadelerini kullandı.

CAN KAYBI SAYISI YÜKSELDİ

Valiliğin ve AFAD ekiplerinin sahada 26 farklı noktada oluşturdukları çalışma grupları ile arama kurtarma çalışmalarının yürütüldüğünü aktaran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Bu 26 grup arama kurtarma faaliyetleri başta olmak üzere sağlık, beslenme, barınma ve eğitime kadar tüm faaliyetleri yürütüyorlar. Çalışmalarımız neticesinde şu ana kadar ne yazık ki en son açıkladığımız 49 vatandaşımız vardı. Can kaybımız 51’e yükseldi. 896 vatandaşımız yaralandı” diye konuştu.

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER