Konut kredisi faizlerinde tırmanış hız kesmiyor. İşte Kasım ayı güncel faiz oranları… | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Konut kredisi faizlerinde tırmanış hız kesmiyor. İşte Kasım ayı güncel faiz oranları…

GoogleNews Abone ol
Konut kredisi faizlerinde tırmanış hız kesmiyor. İşte Kasım ayı güncel faiz oranları…
Bu haber 14 Kasım 2020 - 9:00 'de eklendi

Kamu bankalarının yaz dönemi başında sunduğu tarihin en düşük maliyetli konut kredisi kampanyasının Ağustos ayında sona ermesiyle konut kredisi faizlerinde artışlar görüldü.

Eylül, Ekim aylarında hem kamu bankalarının hem de özel bankaların konut kredisi faizlerinde artışlara gittiği görüldü.

Kasım ayının ilk yarısında kamu bankaları faiz artışına gitmezken bazı özel bankaların konut kredisi faizlerinde yeni artışlara gittiği görüldü. Özel bankalar arasında en uygun faiz oranı yüzde 1.25 seviyesinde görülüyor.

Merkez Bankası’nın 19 Kasım’da düzenleyeceği Para Politikaları Toplantısı, konut kredileri için önem taşıyor. Bu toplantıdan çıkacak kararların faiz oranlarını etkileyebileceği düşünülüyor.

GÜNCEL KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Kamu bankalarının Kasım ayı konut kredisi faizlerine bakıldığında, HalkBank’ın kampanyalı kredilerinde yüzde 0.99 faiz oranından kredi sunduğu görülüyor. VakıfBank ve Ziraat Bankası’nda ise 120 ay vadeli konut kredilerinin faiz oranı yüzde 1.25 seviyesinde bulunuyor. 200 bin TL tutarında yüzde 1.25 faiz oranlı bu kredinin aylık taksitleri 3 bin 227 TL seviyesinde görülüyor. Kredinin toplam geri ödeme tutarı ise 389 bin TL seviyesinde görülüyor.

Özel bankalar arasında en uygun faiz oranı, yüzde 1.25 ile İş Bankası’nda sunuluyor. Bu kredide 120 ay vade imkanı yer alıyor.

ICBC Bank tarafından yüzde 1.28 faiz oranlı 120 ay vadeli konut kredisi sunuluyor. Akbank’ta konut kredisi faiz oranları yüzde 1.30 seviyesinde görülürken Garanti BBVA, yüzde 1.33 faiz oranından konut kredisi kullandırıyor.

Faiz oranlarının artış gösterdiği TEB’te 120 ay vadeli konut kredilerini faizleri yüzde 1.42 seviyesinde görülürken ING Bank’ta yüzde 1.44 faiz oranından konut kredisi sunuluyor.

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER