Mini-LED ekranlı iPad Pro modelleri ne zaman çıkacak? | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Mini-LED ekranlı iPad Pro modelleri ne zaman çıkacak?

GoogleNews Abone ol
Mini-LED ekranlı iPad Pro modelleri ne zaman çıkacak?
Bu haber 05 Kasım 2020 - 10:00 'de eklendi

Mini-LED ekranlı iPad Pro modelleri için beklenen duyuru henüz gelmedi. Apple’ın bu konuda sessiz kalması birçok kişinin sabırsızlanmasına neden oluyor.

Hakkında 1 yıldır konuşulan bu tabletlerin geleceği hakkında bir bilgi mevcut değil.

Güney Koreli bir haber kuruluşu olan ET News, Apple imzalı yeni iPad Pro cihazlarının ne zaman piyasaya sürüleceğine dair bir bilgi verdi. Bu bilgi şu an için sadece bir iddiadan ibaret. Mini-LED ekranların iMac ve MacBook modellerinde de kullanılacağı söylendi.

Mini-LED ekranlı iPad Pro modelleri ne zaman çıkacak?

Mini-LED olarak adlandırılan ekranları LG’den satın almayı planlayan Apple, sızdırdığı haberlerle tanınan “L0vetodream” isimli kişiye ve yaptığı analizlerle bilinen Ming-Chi Kuo’ya göre bu ekranları ilk olarak ekran büyüklüğü 12.9 inç olan iPad Pro modelinde deneyecek. Eğer bu deneme başarılı olursa diğer iPad modelleri de bu ekranla donatılacak.

Mini-LED ekranlar, bilindiği üzere, OLED ekranlardan daha fazla parlaklığa sahip ve daha az güç harcıyor. Kendisinin yanma riski de OLED ekranlara göre daha az. “L0vetodream”, Mini-LED ekranlı iPad Pro (12.9 inç) ürünlerinde A14X isimli bir işlemcinin ve 5G teknolojisinin kullanılacağını söyledi.

ET News, bu modellerin 2021 yılının ilk çeyreğinde (ocak, şubat veya mart) piyasaya sürüleceğini iddia etti. Mini-LED ekranlar, OLED ekranların birçok özelliğini bünyesinde taşıyor ve LCD ekranlarda kullanılan arka aydınlatma sisteminden yararlanıyor.

haber kaynak : shiftdelete
yazar:Ege ERKEK

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER