Müge Anlı'dan ücretsiz tablet talep et Tel: 0212 639 42 63 | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Müge Anlı’dan ücretsiz tablet talep et Tel: 0212 639 42 63

GoogleNews Abone ol
Müge Anlı’dan ücretsiz tablet talep et Tel: 0212 639 42 63
Bu haber 29 Ekim 2020 - 23:37 'de eklendi

Ücretsiz tablet için gerekli şartlar nelerdir, kimlere verilecek ve hangi sınıf öğrencilerine dağıtılacak?

ATV’de program yapan Müge Anlı’nın tablet dağıtacağı duyuruldu.

Öğrenciler ve veliler ise ücretsiz tablet için başvuru yapılacak yerleri araştırmaya başladılar. Ücretsiz tablet için gerekli şartlar nelerdir, kimlere verilecek ve hangi sınıf öğrencilerine dağıtılacak? Bu gibi araştırma yapan vatandaşlar ayrıca Ücretsiz tablet başvuru yap, başvurular başladı mı ve kaç tane tablet verilecek gibi araştırmalar yapmaya devam ediyorlar. İşte tüm detaylar…

ATV’de program yapan Müge Anlı’nın tablet dağıtacağı duyuruldu. Öğrenciler ve veliler ise ücretsiz tablet için başvuru yapılacak yerleri araştırmaya başladılar. 

Bu gibi araştırma yapan vatandaşlar ayrıca Ücretsiz tablet başvuru yap, başvurular başladı mı ve kaç tane tablet verilecek gibi araştırmalar yapmaya devam ediyorlar. İşte tüm detaylar…

Daha öncesinde Gücümüz Yeter adlı programda da insanlara destek vermekten geri kalmayan Müge Anlı bu kez de aileler ve öğrenciler için ücretsiz tablet kampanyasını başlattı. Sizlerde aşağıdaki link üzerinden Müge Anlı ücretsiz tablet başvuru formunu doldurarak istekte bulunabilirsiniz.

Başvuru nasıl yapılır?

Müge Anlı programının telefon numarası :0212 639 42 63

Müge Anlı mail adresi: tatlisert@mugeanli.com.tr

Ayırca Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Çankırı Tüney Şehit Mehmet Demir İlkokulu’nu ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu. 

“Bazı ihtiyaçları da dikkate alıyoruz elbette bunlardan biri de tablet ihtiyacı. Çocuklarımızın ana mecrası elbette EBA TV. İhtiyaç duyulan tüm müfredatı karşılıyor. Eğer kaçırırlarsa elbette tekrarını izleyebilirler. Ve bu tabletlerin dağıtımıyla ilgili kriterler doğrultusunda tabletlerin dağıtımı bu haftadan itibaren başlıyor ve peyderpey devam edecek. 13 bine yakın EBA destek merkezini hayata geçirdik. Bundan sonraki süreçte her türlü sağlık kuralına uyarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Salgının seyrini dikkate alıp çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

”Bu doğrultuda, ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu, özel eğitim gereksinim halleri gibi hususlarda resmi veriler üzerinden bir önceliklendirme yapıldı Cihazların dağıtım süreci, il milli eğitim müdürlüklerince koordine edilecek. Cihazlar, okul yönetimlerince ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak.Ayrıca yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, kamu ve özel sektör kuruluşları ile sivil inisiyatifler tarafından sunulan ayni ve nakdi bilgisayar desteklerinin de öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilere hızla ulaşabilmesi için de aynı stratejiyle hareket edilecek.”

Ücretsiz Tablet ve Bilgisayar dağıtan kurumlar

UZAKTAN EĞİTİME ERİŞEMEYEN ÖĞRENCİLERE DAĞITILACAK 3 BİN TABLET İÇİN 100 BİN BAŞVURU

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in uzaktan eğitimde tablet ve bilgisayarı olmayan öğrencileri desteklemek için 3 bin tablet dağıtılacağını açıklamasının ardından kısa sürede başvuruların sayısı 100 bini buldu. Yeni başvurular durdurulurken, talebin büyüklüğü nedeniyle ayrıca “askıda tablet” kampanyası da başlatıldı. Başkan Soyer tüm İzmirlileri kampanyaya destek vermeye çağırdı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, uzaktan eğitim yapacak ancak bu olanaklara sahip olmayan öğrenciler için geçtiğimiz günlerde bir destek programı açıkladı. Bu kapsamda interneti olmayan 20 bin öğrenciye 4 GB internet, 3 bin öğrenciye de tablet verileceği duyuruldu. HİM ve Bizizmir üzerinden tablet almak için başvuru sayısı kısa sürede 100 bine ulaştı. Bunun üzerine başvurular durduruldu ve bu desteğe en fazla ihtiyaç duyan aile ve öğrenciler belirlenmeye başladı. Talebin beklenenden çok daha fazla olması nedeniyle de İzmir Büyükşehir Belediyesi pandemi dönemindeki dayanışma kampanyalarına bu kez tablet ve bilgisayar bağışını ekledi.

BURSA

Bursa Belediyesi henüz tablet duyurusu yayımlamadı ama yardım sayfasından başvuru yaparak tablet ve bilgisayar başvurunuzu yapabilirsiniz.

https://www.bursa.bel.tr/?sayfa=yardim_basvuru

İZMİR

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan kampanyada binlerce kişiye ücretsiz tablet veriliyor.

https://www.bizizmir.com/tabletdestegi

BAĞCILAR

Bağcılar Belediyesi tarafından yayımlanan duyuruda ücretsiz tablet başvurularının alındığına yer verildi.

http://www.bagcilar.bel.tr/icerik/473/19743/uzaktan-egitim-icin-bagcilar-dayanismasi.aspx

YEŞİLYURT

Yeşilyurt Belediye Başkanlığı tablet başvurusu devam ediyor.

http://app.yesilyurt.bel.tr/tablet/basvuru.html


MERKEZEFENDİ

Merkezefendi Belediyesi tarafından yayımlanan duyuruda , belediyelere yapılan eşya yardımlarından faydalanmak için online başvuru gerektiği bildirildi.

merkezefendi.bel.tr/merkezeli/

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER