Mustafa Sarıgül'den yeni bir hamle, kadrosunda tanınmış isim ve simalar var! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Mustafa Sarıgül’den yeni bir hamle, kadrosunda tanınmış isim ve simalar var!

GoogleNews Abone ol
Mustafa Sarıgül’den yeni bir hamle, kadrosunda tanınmış isim ve simalar var!
Bu haber 17 Kasım 2020 - 14:21 'de eklendi

CHP’den ayrılarak parti için düğmeye basan Mustafa Sarıgül, sahalara iniyor. Mustafa Sarıgül’ün başlattığı Türkiye Değişim Hareketi (TDH), ilk toplantısını Ankara’da gerçekleştiriyor. TDH’nin Kurucular Kurulu ise belli oldu.

40 KİŞİ VAR

Yıllar önce başlattığı fakat parti haline getirmediği Türkiye Değişim Hareketi, siyasete yeniden adımını attı. Sarıgül’ün kurduğu hareket, saat 10.00’da Ankara’da Marriot Otel’de 40 kişiden oluşacak kurucular kurulu toplandı. TDH’nin İstanbul İl Başkanı’nın Yusuf Polat, Ankara İl Başkanı’nın Deniz Kaya ve İzmir İl Başkanı’nın ise Akif Akar olacağı ifade edildi. TDH’nin genel sekreterliğini, CHP eski milletvekili Hasan Aydın üstlendi.

LİSTEDE ÖNEMLİ İSİMLER VAR

Sarıgül’ün kadrosunda hem CHP’den, hem TDH’den hem de iş dünyasından tanınan isimler var. Türkiye Değişim Hareketi İl Başkanlığını da yapmış olan Mehmet Ali Oğuş, Mustafa Sarıgül’ün yeni döneminde de yanında olacak. TDH Kocaeli eski İl Başkanı İş adamı Coşkun Ağaryılmaz Sarıgül’ün listesinde yer aldı. Cemiyet hayatının önemli isimlerinden ve Sarıgül’ün yardımcılığını da yapmış olan Monik İpekel yeni partide de var olacak. CHP’den ilk ayrıldığı dönemde yanında olan ve parti içinde çok tartışılan isimlerden 22. dönem CHP Milletvekili Hasan Aydın da Mustafa Sarıgül ile yeni parti için kolları sıvayanlardan. Türkiye’nin yakından tanıdığı iş insanlarından Coşkunar Yılmaz, Edip Oruç, Zeynel Abidin Aktay ve Şaban Gürbüz, Sarıgül’ün yanında yer aldı. Amerika’da yaşayan iş insanı Teoman Mutlu ve turizm sektörünün önemli isimlerinden Ayhan Gedikli ve Sertaç Güngör de değişim hareketinin öncüleri arasında yer alacak.

Daha önce Şoförler Cemiyeti Başkanlığı yapan, Esnaf ve Sanatkarlar Genel Başkan Yardımcısı görevinde bulunan Erol Korkut ve eski müsteşar Sabri Erbakan, tecrübelerini Türkiye Değişim Hareketi’ne aktaracak. İş adamı İrfan Karakaş, Mustafa Ekşi ve eski siyasetçi Uğur Aköz de listenin dikkat çeken isimleri olarak yer aldı. Sarıgül’ün kurmuş olduğu hareketin kurucular kurulundaki diğer isimler şu şekilde: “Akademisyen Oğuz Fidan, ekonomist Aziz Hatip Ağaoğlu, avukat Serdar İplikçioğlu, öğretmen Şefika Keskin”

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER