Ocak ayında meydana gelen depremden sonra inşasına başlanan konutlarda ilk teslimler yapıldı. | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Ocak ayında meydana gelen depremden sonra inşasına başlanan konutlarda ilk teslimler yapıldı.

GoogleNews Abone ol
Ocak ayında meydana gelen depremden sonra inşasına başlanan konutlarda ilk teslimler yapıldı.
Bu haber 26 Ekim 2020 - 8:30 'de eklendi

24 Ocak günü Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki deprem, diğer ilçelerde etkili olduğu gibi Malatya’da da hissedilmişti. 44 vatandaşımızın hayatını kaybettiği deprem sonrasında depremzedelerin yaralarını sarma adına çalışmalar başlatılmıştı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ise Elazığ’da deprem konutları inşasına başlamıştı. Bu deprem konutlarının ilk bölümünde 8 ay sonra teslimlerin başladığı duyuruldu.

YIL SONUNA KADAR 8 BİN KONUT

Depremden sonra inşa edilen konutların ilk bölümünü 8 ay gibi bir sürede tamamladıklarını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Biten konutlarımızı hak sahibi vatandaşlarımıza teslim ediyoruz” diye konuştu.

Depremden etkilenen vatandaşların konutlara bir an önce kavuşması adına çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Bakan Kurum, “Biten konutlarımızı da hak sahibi vatandaşlarımıza teslim ediyoruz. Hayırlı olsun. Elazığlı kardeşlerimizin yaralarını, devletimizin tüm imkanlarını seferber ederek sarıyoruz. Kış gelmeden hemşehrilerimizi sıcak yuvalarına kavuşturmak için gayretle çalışıyoruz. Yıl sonuna kadar 8 bin, 1 yıl içinde de kalan 10 bin konutu vatandaşlarımıza teslim edeceğiz” şeklinde konuştu.

İLK ETAPTA 179 KONUT

Depremden en çok etkilenen bölgeler arasında öne çıkan Sürsürü Mahallesi’nde 179 adet konutun hak sahiplerine teslim edildiği belirtildi. Elazığ’da yıkılan veya ağır hasar gören konutların yerine yapılan 18 bin 500 konutun inşaat çalışmaları ise sürüyor.

‘YENİ ELAZIĞ’ İNŞA EDİLİYOR

Vatandaşların sosyal donatıları ve yeşil alanlarıyla huzur bulup depreme dayanıklı konutlarında güvenle yaşayacağı ‘Yeni Elazığ’ı hep birlikte inşa edeceklerini ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Elazığlı kardeşlerimizin, yeni yuvalarında mutluluk ve huzur içinde oturmalarını diliyorum” diye konuştu.

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER