PTT tarafından İstanbul'un Pendik ilçesinde ihaleyle gayrimenkul satışı yapılacak. | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

PTT tarafından İstanbul’un Pendik ilçesinde ihaleyle gayrimenkul satışı yapılacak.

GoogleNews Abone ol
PTT tarafından İstanbul’un Pendik ilçesinde ihaleyle gayrimenkul satışı yapılacak.
Bu haber 24 Ekim 2020 - 10:29 'de eklendi

Mülkiyeti, Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi’ne (PTT) ait olan 3 adet arsa imarlı gayrimenkul, düzenlenecek ihaleyle satılacak. Arsaların satışı tek tek gerçekleştirilecek.

Söz konusu ihale, 4 Kasım 2020 günü Ankara Ulus’ta bulunan PTT Genel Müdürlüğü Yapı Daire Başkanlığı binasında düzenlenecek. İhale, saat 10:00’da başlayacak.

Satışa sunulan arsalar, İstanbul Anadolu yakası Pendik ilçesi Esenyalı Mahallesi’nde bulunuyor. Arsalar için toplam 71 milyon 900 bin TL satış bedeli belirlendi.

ARSALARIN ÖZELLİKLERİ

İhaleye ilişkin yapılan bilgilendirmede, ihalenin kapalı teklif açık artırma usulü ile yapılacağı belirtildi. Satışa sunulan arsaların büyüklükleri 2 bin 171 metrekare ile 9 bin 234 metrekare arasında değişiyor.

Arsaların muhammen bedelleri ise 8 milyon 700 bin TL ile 37 milyon 200 bin TL arasında değişiyor.

İhalede talep edilen yüzde 3 geçici teminat tutarı 261 bin TL’den başlıyor.

İhaleye katılım göstermek isteyen gerçek kişilerden kanuni ikametgah belgesi, nüfus cüzdanı sureti, tebligat için adres beyanı, imza sirküleri talep ediliyor. Tüzel kişilerden ise ek olarak tüzel kişiliğin siciline kayıtlı olduğuna dair belge aslı veya noter tasdikli sureti, şirket ortaklarının hisse durumlarını ve şirketteki görevlerini belirten son durumunu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi aslı ve tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri gibi belgeler talep ediliyor.

Öte yandan ihaleye ilişkin tüm detayların PTT Genel Müdürlüğü Yapı Daire Başkanlığı’ndan öğrenilebileceği belirtildi.

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER