Samsun Büyükşehir Belediyesi, ihale yoluyla arsa satacak. İşte ihale detayları… | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Samsun Büyükşehir Belediyesi, ihale yoluyla arsa satacak. İşte ihale detayları…

GoogleNews Abone ol
Samsun Büyükşehir Belediyesi, ihale yoluyla arsa satacak. İşte ihale detayları…
Bu haber 06 Kasım 2020 - 9:00 'de eklendi

Mülkiyeti Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan arsa nitelikli 3 adet gayrimenkul, düzenlenecek ihaleyle satılacak. Söz konusu gayrimenkuller, Samsun’un gözde bölgeleri Atakum ve İlkadım ilçelerinde bulunuyor.

Gayrimenkuller için toplam 22 milyon 910 bin 179 TL satış bedeli belirlendi. İhale ise 19 Kasım 2020 günü belediyenin encümen toplantı salonunda düzenlenecek. İhalede gayrimenkuller tek tek satılacak.

ARSALARIN ÖZELLİKLERİ

Satışı konu olan arsalardan iki tanesi Atakum Kamalı Mahallesi’nde bulunuyor. Bu arsaların muhammen satış bedelleri 7 milyon 927 bin TL ile 11 milyon 856 bin TL olarak belirlendi. Merkezi iş alanı imar durumunu taşıyan arsalar için talep edilen geçici teminat bedeli 237 bin TL seviyesinden başlıyor.

İlkadım Cedit Mahallesi’nde ise bir adet arsa satışa sunuldu. Konut alanı imar durumunu taşıyan arsa için belirlenen muhammen satış bedeli, 3 milyon 125 bin TL olarak belirtildi. Arsa için ihalede 93 bin TL geçici teminat bedeli talep ediliyor.

KAPALI TEKLİF SUNULACAK

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden ihaleye ilişkin detaylar paylaşıldı. Buna göre, ihale 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 36. maddesi hükümleri uyarınca kapalı teklif usulü ile yapılacak.

İhaleye katılmak isteyen gerçek kişilerden nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgâh belgesi, noter onaylı imza sirküsü, adres beyannamesi, vekaleten katılım varsa vekaleten iştirak edenin noter tasdikli imza sirküleri, geçici teminat bedeli makbuzu gibi belgeler talep ediliyor. Tüzel kişilerden ek olarak Ticaret Odası’ndan veya diğer resmi makamdan şirketin siciline kayıtlı ve halen faaliyette olduğuna dair 2020 yılı içinde alınmış belge talep ediliyor. Öte yandan ihale katılımcılarının Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne borcu olmaması gerekiyor.

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER