Skandal Olay, 2 polisten gaz maskeli tecavüz! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Skandal Olay, 2 polisten gaz maskeli tecavüz!

ABONE OL
Skandal Olay, 2 polisten gaz maskeli tecavüz!
Bu haber 27 Mayıs 2020 - 13:30 'de eklendi

Ülkeyi ayağa kaldıran olaya ilişkin kan donduran detaylar ortaya çıktı.

Ukrayna’da iki polis memuru, bir kadına gaz maskesi taktıktan sonra tecavüz ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

Ukrayna Polisi’nden yapılan açıklamaya göre, Kiev iline bağlı Kagarlik şehrinde hastaneye başvuran 26 yaşındaki bir kadın, polisler tarafından işkence gördüğünü ve tecavüze uğradığını iddia etti.

Bunun üzerine yapılan incelemelerde, 2 polis memurunun işkence ve tecavüz olayıyla bağlantılı oldukları şüphesiyle gözaltına alındıkları bildirildi. Gözaltına alınan polislerin görevlerine son verilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

TABANCAYLA BAŞININ ÜZERİNDEN ATEŞ ETTİLER

Ukrayna Devlet Soruşturma Bürosu’ndan yapılan açıklamada, bir soygun vakasıyla ilgili tanık olarak gece polis merkezine çağırılan kadının polisler tarafından işkence gördüğünün ve tecavüze uğradığının belirlendiği belirtildi. Polis memurlarının, zorla gaz maskesi giydirdikleri kadının başının üzerinden tabancayla ateş ettiklerinin tespit edildiği kaydedildi.

Polislerin ayrıca, o sırada polis merkezinde bulunan bir erkeğe tecavüz etme tehdidinde bulunduklarının, diz üstü çöktürdükleri ve gaz maskesi giydirdikleri şahsın başına copla vurduklarının, başının üzerinden tabancayla ateş ettiklerinin belirlendiği ifade edildi. Polis merkezinde görevli polis amirlerinin de görevine son verildiği, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü açıklandı.

7 YIL SONRA İKİNCİ VAKA

Ukrayna’da 2013 yılında Nikolayev ilinde 29 yaşındaki bir kadın 2 polis memuru tarafından işkence ve tecavüze uğramıştı. Nikolayev’de 2016 yılında ise 31 yaşındaki bir erkek, işkence gördüğü polisler tarafından silahla vurularak öldürülmüştü.

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER