TOKİ'nin açık satış yöntemiyle sunduğu fırsatlar devam ediyor. | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

TOKİ’nin açık satış yöntemiyle sunduğu fırsatlar devam ediyor.

GoogleNews Abone ol
TOKİ’nin açık satış yöntemiyle sunduğu fırsatlar devam ediyor.
Bu haber 27 Ekim 2020 - 9:30 'de eklendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye genelinde hayata geçirdiği sosyal konut projelerinde uygun fiyatlı ve kolay ödemeli konutlar satışa sunuyor.

TOKİ projelerinde kalan konutlar için dönem dönem kurasız, açık satış yöntemiyle konut sahibi olma fırsatı sunuluyor.

TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmeye göre; Ankara, Denizli, Kütahya ve Tokat şehirlerinde yer alan toplam 71 adet konut, açık satış yöntemiyle satışa sunuldu. Uygun fiyatların belirlendiği konutlar için kura çekimi yapılmayacak.

531 TL TAKSİTLE KONUT SAHİBİ OLMA FIRSATI

TOKİ tarafından açık satış yöntemiyle satışa sunulan 71 adet konut için başvurular başladı. Bu konutlar arasında Ankara’nın Mamak ilçesinde 14 adet konut bulunuyor. Mamak’taki konutların fiyatları 206 bin TL seviyesinden başlarken aylık taksitleri bin 087 TL seviyesinden başlıyor.

Denizli’nin Çardak ilçesinde 41 adet konut satışa sunuldu. Konutların fiyatları 208 bin TL seviyesinden başlıyor. Yatırımcılara için uygun ödeme planı hazırlanırken aylık taksitler 927 TL seviyesinden başlıyor.

Tokat Merkez’de 11 adet konut satışa sunuldu. Konutların fiyatları 165 bin TL seviyesinden başlıyor. Kütahya’nın Dumlupınar ilçesinde ise 8 adet konut satışta. Konutların fiyatları 159 bin TL seviyesinden başlarken aylık taksitlerin 531 TL seviyesinden başladığı görüldü.

240 AYA KADAR VADE İMKANI

TOKİ tarafından satışı konu olan konutlar için kolay ödeme imkanları belirlendi. Yatırımcılar yüzde 10 ile yüzde 25 arasındaki peşinat tutarı ile konut sahibi olabiliyor. Ayrıca 120 ay ile 240 ay vadeli ödeme seçeneği de sunuluyor.

Satışa sunulan konutlar için başvurular Ziraat Bankası ve HalkBank şubeleri aracılığıyla alınıyor. Öte yandan satışa sunulan konutlara, yalnızca o şehirde yaşayan vatandaşlar başvurabilecek.

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER