TOKİ'nin Sivas'taki yeni çalışmasında ihale süreci başladı. | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

TOKİ’nin Sivas’taki yeni çalışmasında ihale süreci başladı.

GoogleNews Abone ol
TOKİ’nin Sivas’taki yeni çalışmasında ihale süreci başladı.
Bu haber 05 Kasım 2020 - 8:00 'de eklendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde Türkiye genelinde sosyal konut üretme çalışmalarını sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), dar ve orta gelirli vatandaşları uygun konut fiyatları ve kolay ödeme seçenekleriyle ev sahibi yapıyor. TOKİ’nin Sivas’taki yeni çalışması ihale edildi.

Sivas’ın Yenimahalle ilçesinde TOKİ tarafından hayata geçirilen projenin 3’üncü etap çalışmasında 746 adet konut inşa edilecek. Projenin ihalesi geçtiğimiz gün yapıldı.

NİTELİKLİ YAŞAM ALANI OLUŞTURULACAK

TOKİ Sivas Yenimahalle 3’üncü etap çalışmasında konut alanlarının yanı sıra ticaret merkezi, 1 adet cami, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri de yapılacak. Projede ihaleyi kazanan firmayı belirlenmesinden sonra yer tesliminin yapılmasıyla inşaat çalışmalarının başlaması bekleniyor.

Projede konut tipleri, konut satış fiyatları, ödeme seçenekleri, kura takvimi, teslim tarihi gibi konularda resmi bilgilerin ilerleyen aylarda TOKİ tarafından duyurulması bekleniyor.

Öte yandan projede teslim tarihinin yer tesliminden sonra 550 takvim günü olduğu belirtildi. İnşaat çalışmaları ise sözleşmenin imzalandığı tarihten 10 gün içerisinde başlaması belirlendi.

KÜTAHYA’YA DA YENİ KONUT MÜJDESİ

Anadolu şehirlerinde çalışmalarını hızlandıran TOKİ, Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesinde yeni proje hayata geçirecek. Projenin ihalesi geçtiğimiz günlerde yapıldı.

TOKİ Kütahya Çavdarhisar projesinin 4. Etap çalışmasında toplam 143 adet konut inşa edilecek. Yatay mimarili, depreme karşı güvenli bir şekilde oluşturulacak konutların yanı sıra alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri de proje kapsamında yapılacak. Projede ihaleyi kazanan firmanın belirlenmesiyle çalışmaların başlaması bekleniyor.

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER