TOKİ'nin sunduğu bu yılın son fırsatı devam ediyor. İşte kampanya detayları… | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

TOKİ’nin sunduğu bu yılın son fırsatı devam ediyor. İşte kampanya detayları…

GoogleNews Abone ol
TOKİ’nin sunduğu bu yılın son fırsatı devam ediyor. İşte kampanya detayları…
Bu haber 09 Kasım 2020 - 10:00 'de eklendi

Türkiye’nin tüm şehirlerinde dar ve orta gelirli vatandaşların ev sahibi olması adına sosyal konut projelerine devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), son yıllarda uygulamaya başladığı indirim kampanyasına 2020 yılında da devam etti.

Bu yılın güz dönemi indirim kampanyasına başvurular 21 Ekim’de başladı.

TOKİ’nin 2020 güz dönemi indirim kampanyası için son tarih 19 Kasım olarak belirlendi. Bu tarihten sonra kampanyaya katılım olmayacak.

YÜZDE 20 İNDİRİM FIRSATI

TOKİ’nin indirim kampanyasında borcunu erkenden ödeyip tapusuna kavuşmak isteyen yatırımcılara yüzde 20 indirim sağlanıyor. Kampanyaya TOKİ projelerinden konut veya iş yeri sahibi olmuş kişiler katılabiliyor.

TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmede, kampanyadan satışları 2019 yılı Haziran ayının sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2019 yılı Haziran ayı sonu itibarıyla başlamış olan konut ve iş yeri alıcılarının yararlanabileceği belirtildi.

Taksit sayısı 12 ay ve daha az olan gayrimenkuller kampanyaya dahil edilmedi. Ayrıca kampanyadan yararlanmak isteyen yatırımcıların TOKİ’ye aidat veya herhangi bir borcunun bulunmaması gerektiğinin altı çizildi.

ÖZEL KREDİ SUNULUYOR

Yatırımcılar, kampanyaya TOKİ Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzaladığı bankalar aracılığıyla katılabiliyor. Bu bankalarda yatırımcılara kredi desteği de sağlanıyor. Kredi faiz oranları bankadan bankaya değişiklik gösteriyor.

Bu yılın son indirim fırsatına dair tüm detayların TOKİ çağrı merkezi, internet sitesi ve aracı bankadan öğrenilebileceği kaydedildi.

Etiketler :
ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER