Volkswagen Grup'un Türkiye açıklaması! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Volkswagen Grup’un Türkiye açıklaması!

GoogleNews Abone ol
Volkswagen Grup’un Türkiye açıklaması!
Bu haber 11 Kasım 2020 - 9:00 'de eklendi

Volkswagen Grup, Türkiye fabrikası ile ilgili uzun süredir sessizliğini koruyordu. Geçtiğimiz günlerde Nokia benzetmesi ile gündeme gelen CEO Herbert Diess, Türkiye fabrikası hakkında açıklama yaptı.

Volkswagen Grup, Türkiye fabrikası ile ilgili açıklama yaptı

Pandemi nedeniyle birçok sektör durma noktasına gelmişti. Halen aşı ve ilaç çalışmaları devam ederken koronavirüsün hızla yayılmaya devam etmesi şirketleri tedirgin ediyor. Geçtiğimiz günlerde bu konuda açıklamada bulunan Herbert Diess, Volkswagen’ın Nokia gibi bir kadere sahip olmasından korktuklarını belirtmişti.

Diess, hem siyasi hem de pandemi dönemi nedeniyle ertelenen Türkiye fabrikasının durumu hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Automobilwoche adlı basın kuruluşuna verdiği demeçte yeni bir fabrikaya şimdilik ihtiyaç duymadıklarını belirten Diess, mevcut fabrikalarını genişleteceklerini söyledi.

Türkiye’de yeni bir fabrika kurmak yerine Slovakya’nın Bratislava şehrindeki fabrikaya yatırım yapacaklarını açıklayan Diess, ” 1.18 milyar dolar yatırım ile yeni bir montaj hattı ve kaporta atölyesi kuracağız. ” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Türkiye hakkındaki gelişmelerden de bahseden Diess, ” Türkiye ile ilgili aldığımız karar sebebiyle satışlarımızın etkileneceğini düşünüyoruz. VW Passat ve Skoda Superb modellerini Slovakya fabrikamızda üreteceğiz. ” dedi

Haber kaynak: Shiftdete

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER