WhatsApp alışveriş butonu tüm dünyada aktif edildi! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

WhatsApp alışveriş butonu tüm dünyada aktif edildi!

GoogleNews Abone ol
WhatsApp alışveriş butonu tüm dünyada aktif edildi!
Bu haber 11 Kasım 2020 - 8:30 'de eklendi

Instagram, Facebook ve WhatsApp ekosistemi her geçen gün daha da büyüyor. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan WhatsApp, alışveriş butonu sayesinde E-ticaret firmalarına kolaylık sağlayacak.

WhatsApp alışveriş butonu tüm dünyada aktif edildi

Özellikle pandemi nedeniyle internet üzerinden alışveriş oranları ciddi bir şekilde artış gösterdi. E-ticaret hacminin genişlemesi birçok firmanın yenilikçi yaklaşımlar ile kullanıcılara hizmet vermesini sağladı.

En çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, geçtiğimiz yıllarda işletme hesabı özelliğini sunmuştu. Şimdi de işletme hesapları için alışveriş özelliğini aktif eden şirket, kullanıcıların uygulama üzerinden satın alma işlemini gerçekleştirmesini sağlayacak.

Sesli arama simgesinin yerine gelecek olan butona tıklandığında kullanıcılara ürün katoluğu gösterilecek. Sohbet sırasında herhangi bir ürün ile ilgili soru sormayı ve ürünleri sepete ekleyip ödeme yapmayı kolaylaştıran özellik ile WhatsApp, kullanıcıların uygulamada daha fazla vakit geçirmesini hedefliyot.

Yeni özellik ile ilgili açıklama yapan yetkililer, ” Önceden işletmelerin katologlarını görebilmek için profil sekmesine tıklamak gerekiyordu. Yeni sunduğumuz özellik sayesinde kullanıcılar daha kolay bir şekilde katologlara erişebilecek ve tek bir tıklama ile istediği ürün hakkında konuşma başlatabilecek. Bu sayede işletmeler satışlarını artırabilecek. ” ifadelerini kullandı.

haber kanağı: shiftdelete
yazarYiğit Ali Demir

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER