Xiaomi katlanabilir telefon 2021'de tanıtılabilir! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Xiaomi katlanabilir telefon 2021’de tanıtılabilir!

GoogleNews Abone ol
Xiaomi katlanabilir telefon 2021’de tanıtılabilir!
Bu haber 02 Kasım 2020 - 8:30 'de eklendi

Akıllı telefon üreticileri katlanabilir telefon furyasına giriş yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Huawei tarafından alınan katlanabilir telefon patenti sızdırılmıştı. Şimdi de Xiaomi tarafından geliştirilen katlanabilir telefon ile ilgili ipuçları bulundu.

Xiaomi katlanabilir telefon 2021’de tanıtılabilir

Şirket, Mi Mix Alpha modeliyle katlanabilir telefon furyasına karşı farklı bir konsept geliştirmişti. Birçok anlamda dezavantaja sahip olan model piyasaya sürüldüğü tarihte hem fiyat konusunda da kullanıcılar tarafından tepki çekmişti.

Mi Mix Alpha modeliyle istediği ivmeyi yakalayamayan Xiaomi, diğer markalarda da olduğu gibi katlanabilir model üzerinden odaklanmaya başladı. XDA Developers adlı web sitesinde yapılan tespitlerde yeni model ile ilgili bazı ipuçları yer alıyor.

MIUI 12 kaynak kodlarını inceleyen XDA Developers, yeni sürümde Cetus kod adlı katlanabilir cihaz ile ilgili özelliklerin bazılarına ulaştı. 2021’de tanıtılacağı tahmin edilen modelin MIUI arayüzüne sahip olacağı ve Android 11 ile geleceği kesinleşti.

Ayrıca gücünü Snapdragon ailesinden alacak olan modelin Snapdragon 875 ile gelmesi bekleniyor. 108 Megapiksel ana kamera ile geleceği de tespit edilen katlanabilir cihazın fiyat konusunda rakiplerine göre daha avantajlı olacağı söylentiler arasında yer alıyor.

haber kaynak: shiftdelete
yazar:Yiğit Ali Demir

ABONE OL
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER