1 milyonuncu sosyal konut bu yıl teslim edilecek | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

1 milyonuncu sosyal konut bu yıl teslim edilecek

GoogleNews Abone ol
1 milyonuncu sosyal konut bu yıl teslim edilecek
Bu haber 01 Ocak 2021 - 21:47 'de eklendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) aracılığıyla Türkiye’nin tüm bölgelerinde sürdürdüğü sosyal konut projeleri, 2021 yılında da devam edecek.

Hayata geçirilen sosyal konut projeleriyle güvenli ve modern yaşam alanları, uygun ve kolay ödeme seçenekleriyle vatandaşlara sunuluyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yeni yıl mesajı yayınladı. 2021 yılı için iyi dileklerini belirten Bakan Kurum, yeni yılda hayata geçirilecek projelerden de bahsetti.

AA’nın aktardığı habere göre, Bakan Kurum yeni yıl mesajında, “Yeni umutlarla girdiğimiz 2021 yılının ülkemiz için, gönül coğrafyamız için, insanlık için iyilik, güzellik, mutluluk ve sağlık getirmesini; mazlum coğrafyaların acılarının dindiği, çocuklarımızın geleceğe güvenle baktığı bir yıl olmasını canı gönülden temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

2020’DE 35 BİN AİLE YENİ YUVALARINA KAVUŞTU

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hayata geçirdiği sosyal konut projeleriyle 2020’de 35 bin ailenin yeni yuvalarına kavuştuğunu belirten Bakan Kurum, “100 bin ailemizin ise kura heyecanını hep birlikte yaşadık. İnşallah, yeni yılda Cumhurbaşkanımızın elinden, 1 milyonuncu konutun anahtarını teslim etmenin mutluluğunu yaşayacağız” diye konuştu.

“Türkiye’nin Her Yerinde Kentsel Dönüşüm” hedefiyle kentsel dönüşüm çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü kaydeden Bakan Kurum, vatandaşların gönlüne, rızasına uygun bir şekilde dönüşüm projelerinin başlatıldığına işaret ederek, şehirlerin tarihi ve kültürel dokusuna sadık kalarak tarihi kent meydanlarını ihya ettiklerini, caddeleri, sokakları güzelleştirerek şehirlerin çehresini yenilediklerini ifade etti.

Küresel sorun haline gelen iklim değişikliğinin etkileriyle 7 bölge için belirlenen eylem planları dahilinde mücadele ettiklerini anımsatan Bakan Kurum, gençlerin bisiklet sürüp, spor yapılabildiği, çocukların bitkileri, ağaçları tanıdığı, ailelerin keyifle vakit geçirdiği ve engelli vatandaşların da rahatlıkla gezebildiği 42 millet bahçesinin oluşturulduğunu da sözlerine ekledi.

1 milyonuncu sosyal konut bu yıl teslim edilecek
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER