12 kişiyi öldüren seri katil hakkında karar verildi! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

12 kişiyi öldüren seri katil hakkında karar verildi!

Seri katil Çayıroğlu’nun yargılandığı 3 ayrı dava içinde mahkeme heyeti kararını verdi.

GoogleNews Abone ol
12 kişiyi öldüren seri katil hakkında karar verildi!
Bu haber 26 Şubat 2021 - 12:30 'de eklendi

Samsun’da 12 kişiyi öldürdüğü tespit edilen ve daha sonra tutuklanarak hakkında ‘eziyet çektirerek, tasarlayarak öldürmek’, ‘gasp’ ve ‘yağma’ suçlamalarından 8 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile 60 yıla kadar hapis cezası istemi ile iddianame hazırlanan seri katil Mehmet Ali Çayıroğlu (46) mahkemede hakim karşısına çıktı.

Ordu ve Samsun’da, seri katil Mehmet Ali Çayıroğlu’nun Sabri Güneş (68), Hasan Güneş (53), Zahide Güneş (59), Senayi Türedi (54) ve Ümit Türedi’yi (56) kasten öldürme suçlamasından 5 kez ağırlaştırılmış ve ayrıca nitelikli yağma suçundan da 24 yıl hapis cezasına çarptırıldığı öğrenildi. Çayıroğlu’nun bugün görülen mahkemesinde ayrıca Dursun Kurt’un (70) ölümüyle ilgili delil yetersizliği nedeniyle Çayıroğlu’nun beraatına karar verildi.

Müge Anlı’da ortaya çıkan seri katil Mehmet Ali Çayıroğlu, 12 kişinin ölümünden sorumlu tutulduğu cinayet senaryosu ile 2018 yılında Türkiye’nin gündeminde yerleşmişti. Ordu’nun Akkuş ilçesinde şarküteri dükkanı olan Çayıroğlu, 3 yıl önce 2 ayrı gasp olayının şüphelisi olarak yakalandığı ve gözaltına alındıktan sonra hakkında başlatılan soruşturmada, Ordu ve Samsun’da 12 kişinin ölümüyle bağlantısı olduğu ortaya çıkmış ve seri katil adını alan Çayıroğlu, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Başlatılan soruşturma kapsamında Mehmet Ali Çayıroğlu’nun ilk cinayeti 10 Şubat 2018’de işlediği saptanırken çok sayıda suçtan sabıkalı olan Çayıroğlu’nun 12 kişiyi yangın çıkararak, silahla ve zehirleyerek öldürdüğü tespit edildi.

Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ise Mehmet Ali Çayıroğlu hakkında ‘yangın çıkarmak suretiyle eziyet çektirerek, tasarlayarak öldürmek’, ‘gasp’ ve ‘yağma’ suçlarından 8 kez ağırlaştırılmış müebbet ile 60 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlanırken iddianame, Ünye Ağır Ceza Mahkemesi heyeti tarafından kabul edildi. Çayıroğlu’nun Samsun’da işlediği öne sürülen 3 cinayetle ilgili de soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Bugün hakim karşısına çıkan Çayıroğlu’nun yargılandığı 3 ayrı davada karar verilirken seri katilin Sabri Güneş (68), Hasan Güneş (53), Zahide Güneş (59), Senayi Türedi (54) ve Ümit Türedi’yi (56) kasten öldürme suçundan 5 kez ağırlaştırılmış, nitelikli yağma suçundan ise 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Dursun Kurt’un (70) ölümüyle ilgili delil yetersizliği nedeniyle Çayıroğlu’nun beraatına karar verildi.

12 kişiyi öldüren seri katil hakkında karar verildi!
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER