17 Ocak 2021 Pazar Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizde Kar ve Yağmur ağırlıklı olacak! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

17 Ocak 2021 Pazar Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizde Kar ve Yağmur ağırlıklı olacak!

GoogleNews Abone ol
17 Ocak 2021 Pazar Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizde Kar ve Yağmur ağırlıklı olacak!
Bu haber 16 Ocak 2021 - 18:51 'de eklendi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 17 Ocak 2021 Pazar günü hava tahmin raporu yayımlandı

17 Ocak 2021 PAZAR METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu dışında ülkemiz genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Güney Ege kıyıları, Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Gümüşhane, Tokat, Sivas, Kütahya, Çankırı, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi, Çanakkale’nin iç kesimleri, Kahramanmaraş’ın yüksekleri ve Toroslar mevkii ile Ankara ve Eskişehir’in kuzey kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’nun batısı, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Batman, Siirt, Mardin ve Antalya’nın doğusunda kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bu gece ve 17 Ocak 2021 Pazar sabah saatlerinde kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

17 Ocak 2021 PAZAR HAVA SICAKLIĞI: 

Kuzey, iç ve batı kesimlerde azalmaya devam edeceği ve ülkemiz genelinde mevsim normalleri altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: 

Genellikle güney ve güneydoğu, yurdun kuzeybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Batı Karadeniz, Güney Ege Kıyıları, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz kıyıları ve Sinop çevrelerinde kuvvetli yer yer kısa süreli fırtına (30-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların; Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Gümüşhane, Tokat, Sivas, Kütahya, Çankırı, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi, Çanakkale’nin iç kesimleri, Kahramanmaraş’ın yüksekleri ve Toroslar mevkii ile Ankara ve Eskişehir’in kuzey kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’nun batısı, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Batman, Siirt, Mardin ve Antalya’nın doğusunda kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, su baskını vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:

Rüzgarın; Marmara, Batı Karadeniz, Güney Ege Kıyıları, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz kıyıları ve Sinop çevrelerinde kuvvetli yer yer kısa süreli fırtına (30-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

17 Ocak 2021 PAZAR BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bu akşam bölge genelinin, gece saatleri ile17 Ocak 2021 Pazar doğusu ile Tekirdağ’ın doğusu ve Çanakkale’nin iç kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, İstanbul, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Çanakkale’nin iç kesimleri ile Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde bu gece ve 17 Ocak 2021 Pazar sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EDİRNE -4°C, 1°C

Çok bulutlu ve bu akşam saatlerinde kar yağışlı

İSTANBUL 0°C, 2°C

Çok bulutlu, kuvvetli ve yer yer yoğun olmak üzere kar yağışlı

KIRKLARELİ -5°C, 0°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

SAKARYA 1°C, 2°C

Çok bulutlu, kuvvetli ve yer yer yoğun olmak üzere kar yağışlı

EGE

Çok bulutlu, bu akşam bölge genelinin, gece saatleri ile 17 Ocak 2021 Pazar iç kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece ve 17 Ocak 2021 Pazar sabah saatlerinde Kütahya çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar olmak üzere Güney Ege kıyılarında yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve 17 Ocak 2021 Pazar sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bu akşam ve gece saatlerinde Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR -3°C, -1°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

DENİZLİ 2°C, 4°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

İZMİR 0°C, 2°C

Çok bulutlu ve bu akşam saatlerinde il genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, kuzey ve doğu ilçelerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

MANİSA 0°C, 4°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

AKDENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların; Antalya’nın doğu ilçeleri, Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) yağmur ve sağanak, Toroslar mevkii ile Kahramanmaraş’ın yükseklerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve 17 Ocak 2021 Pazar sabah saatlerinde Göller yöresi ve bölgenin yükseklerinde hafif buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Akdeniz’in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ADANA 9°C, 16°C

Çok bulutlu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA 10°C, 13°C

Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması beklenin yağışların, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

HATAY 9°C, 13°C

Çok bulutlu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece ve 17 Ocak 2021 Pazar sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ISPARTA 0°C, 2°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece ve 17 Ocak 2021 Pazar sabah saatlerinde Çankırı ile Ankara ve Eskişehir’in kuzey kesimlerinde, öğle saatlerinden sonra Sivas çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bu gece ve 17 Ocak 2021 Pazar sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

ANKARA -2°C, 0°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde batı kesimlerinin, gece saatlerinden itibaren il genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu gece ve 17 Ocak 2021 Pazar sabah saatlerinde kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ÇANKIRI -1°C, 1°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu gece ve 17 Ocak 2021 Pazar sabah saatlerinde il genelinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ESKİŞEHİR -1°C, 2°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu gece ve 17 Ocak 2021 Pazar sabah saatlerinde kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KONYA 2°C, 3°C

Çok bulutlu, güneydoğu ilçeleri ile 17 Ocak 2021 Pazar il geneli aralıklı kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu ve bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyı kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar, iç kesimlerde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve 17 Ocak 2021 Pazar sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-70 km/sa), Sinop çevrelerinde bu akşam ve gece saatlerinde güneydoğu yönünden kuvvetlice (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

BOLU -3°C, -1°C

Çok bulutlu ve yoğun kar yağışlı

DÜZCE 0°C, 2°C

Çok bulutlu ve yoğun kar yağışlı

KASTAMONU -3°C, 0°C

Çok bulutlu, kıyı kesimleri kuvvetli karla karışık yağmur, il merkezi yoğun kar yağışlı

ZONGULDAK 2°C, 3°C

Çok bulutlu, kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu ve bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların 17 Ocak 2021 Pazar öğle saatlerinden sonra Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde yer yer kuvvetli olmak üzere, kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak, Tokat ve Gümüşhane çevrelerinde yoğun olmak üzere iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bu gece ve 17 Ocak 2021 Pazar sabah saatlerinde bölgenin doğusunun iç kesimlerde güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

AMASYA 2°C, 6°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

RİZE 5°C, 16°C

Çok bulutlu ve kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAMSUN 6°C, 8°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

TRABZON 6°C, 14°C

Çok bulutlu ve kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, kuzeydoğusu dışında bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların güney ve batı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun olmak üzere karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve 17 Ocak 2021 Pazar sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

ERZURUM -2°C, 2°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

KARS -3°C, 1°C

Çok bulutlu

MALATYA 3°C, 6°C

Çok bulutlu, 17 Ocak 2021 Pazar aralıklı karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

VAN -4°C, 5°C

Çok bulutlu, 17 Ocak 2021 Pazar öğle saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu ve bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların 17 Ocak 2021 Pazar zamanla Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şırnak, Batman ve Siirt çevrelerinde yer yer kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, Batman ve Siirt’in yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 6°C, 8°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

GAZİANTEP 6°C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışları 17 Ocak 2021 Pazar öğle saatlerinde sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SİİRT 5°C, 10°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışları 17 Ocak 2021 Pazar öğle saatlerinde sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ŞANLIURFA 7°C, 10°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

17 Ocak 2021 PAZAR DENİZLERDE HAVA

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 1a-70.jpg

Batı Karadeniz ve Akdeniz’de fırtına; Marmara ve Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Batı Karadeniz kıyıları kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan, akşam kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), gece yarısından itibaren 8 (75 km/sa); Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, 3,0 ila 4,0 m; Görüş: Orta, yağış anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu ve yer yer kuvvetli olmak üzere kar yağışlı; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), akşam ilk saatlerde 7 (60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, zamanla 2,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 k m/sa) kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0 m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 3,0 ila 4,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, 17 Ocak 2021 Pazar öğle saatlerinden sonra yer yer kar yağışlı; Rüzgar: Batı ve güneybatı, zamanla kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) yer yer 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m yer yer 0,75 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER