26 Yaban keçisinin avlanması durduruldu, Keçiler Kurtuldu! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

26 Yaban keçisinin avlanması durduruldu, Keçiler Kurtuldu!

GoogleNews Abone ol
26 Yaban keçisinin avlanması durduruldu, Keçiler Kurtuldu!
Bu haber 29 Ağustos 2020 - 19:05 'de eklendi

Tarım ve Orman Bakanlığı 13’üncü Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Erzincan Şube Müdürlüğü tarafından 3 Temmuz 2020 tarihinde 7 parti halinde toplam 26 adet yaban keçisinin avlanması için yapılan ihaleye karşı dava açılmıştı. 

Nesli tükenme tehlikesi altında olan 26 yaban keçisi için Erzincan İdare Mahkemesi ‘yürütmeyi durdurma’ kararı verdi. ‘Dağ keçilerinin avlanmaması için dava açanlardan Veteriner Hekim Askar Altınöz, karara ilişkin, “Yaban yaşam canlıları için yaşamak haktır, bizler yaşatmak için varız ve yaşatmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullanırken, Erzincan Doğa ve Sokak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Güler Öztürk ise “Her cana sahip çıkıyoruz ve çıkmaya da devam edeceğiz” dedi.   

Ayrıca, mahkemenin verdiği yürütmeyi durdurma gerekçesine ilişkin “Nesli yok olma tehlikesi altında bulunan tür ve bunların yaşama ortamlarının korunması esastır.

Bir hayvan neslini yok edecek her türlü müdahale yasaktır’ maddesini ihlal ettiği gerekçesiyle açılan davada mahkeme yürütmeyi durdurmuştur” denildi. 

ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER