5 Nisan 2021 pazartesi Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

5 Nisan 2021 pazartesi Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!

GoogleNews Abone ol
5 Nisan 2021 pazartesi Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!
Bu haber 04 Nisan 2021 - 18:44 'de eklendi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 5 Nisan 2021 pazartesi günü hava tahmin raporu yayımlandı

5 Nisan 2021 pazartesi BÖLGELERİN METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu (Karaman hariç), Karadeniz, Adana, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Erzurum ve Ardahan çevreleri ile Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminin yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

5 Nisan 2021 pazartesi

Yağışların; Marmara Bölgesi, Kütahya, Eskişehir, Çankırı, Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile İzmir’in ve Ankara’nın kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ oluşma riski bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: 

Hava sıcaklıklarının; Marmara ve Karadeniz’de 3 ila 6 derece azalacağı, İç kesimlerde 2 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: 

Genellikle güneyli, Marmara’da kuzey yönlerden orta kuvvette, Marmara’nın kuzeyinde kuzey yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) , Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların; Marmara Bölgesi, Kütahya, Eskişehir, Çankırı, Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile İzmir’in ve Ankara’nın kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, su baskını gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:

Rüzgarın; Marmara’nın kuzeyinde kuzey yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa), Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ VE KAR ERİMESİ UYARISI :

Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun doğusunda kar örtüsünün bulunduğu yüksek, dik yamaçlarda, hava sıcaklıklarının artması ve yeni yağışlarla beraber kar erimesi, çığ oluşma riski bulunmaktadır. Ulaşımda aksamalar, heyelan, kar erimesi sebebi ile meydana gelebilecek sel, su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; gece saatlerinde kuzey kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına0 (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

ÇANAKKALE 8°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL 7°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 5°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELİ 8°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kütahya çevreleri ile İzmir’in kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 9°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı

İZMİR 14°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

MANİSA 13°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı

MUĞLA 9°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ve Adana çevreleri ile Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

ADANA 13°C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece ve 5 Nisan 2021 pazartesi sabah saatlerinde aralıklı sağanak yağışlı

ANTALYA 14°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü yağışlı

HATAY 9°C, 22°C

Parçalı bulutlu

ISPARTA 9°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin (Karaman dışında) aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Eskişehir, Çankırı çevreleri ile Ankara’nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

ANKARA 10°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, 5 Nisan 2021 pazartesi sabah saatlerinde kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ESKİŞEHİR 9°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, 5 Nisan 2021 pazartesi sabah saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KONYA 8°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı

SİVAS 4°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, 5 Nisan 2021 pazartesi sabah saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Bolu, Düzce, Karbük, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 8°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların 5 Nisan 2021 pazartesi yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DÜZCE 10°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların 5 Nisan 2021 pazartesi yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KASTAMONU 8°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ZONGULDAK 8°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların 5 Nisan 2021 pazartesi yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; İç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü olan dik yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

AMASYA 10°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, 5 Nisan 2021 pazartesi yağmur ve sağanak yağışlı

ARTVİN 6°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, 5 Nisan 2021 pazartesi öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

SAMSUN 10°C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, 5 Nisan 2021 pazartesi sağanak yağışlı

TRABZON 13°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, 5 Nisan 2021 pazartesi sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Erzincan, Erzurum, Tunceli, Bingöl ve Ardahan çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin doğusunda yüksek kar örtüsü olan dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunmaktadır.

ERZURUM 0°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, 5 Nisan 2021 pazartesi öğle saatlerinde yağmurlu

HAKKARİ 4°C, 14°C

Parçalı bulutlu

KARS 0°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

VAN 1°C, 13°C

Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 4°C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu

GAZİANTEP 7°C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu

SİİRT 9°C, 19°C

Parçalı ve az bulutlu

ŞANLIURFA 8°C, 23°C

Parçalı ve az bulutlu

5 Nisan 2021 pazartesi DENİZLERDE HAVA

Ege’de fırtına, Batı Karadeniz ve Marmara’da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan, doğusunda gece ve 5 Nisan 2021 pazartesi sabah güneydoğudan, öğleden sonra batı ve güneybatıdan 4 ila 6, gece ve sabah 7 ; Doğu Karadeniz’de güney ve güneydoğudan, öğleden sonra batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 yer yer 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, gece ve 5 Nisan 2021 pazartesi sabah batısında 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 , gece ve 5 Nisan 2021 pazartesi sabah 5 ila 7, öğle 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, gece ve 5 Nisan 2021 pazartesi sabah yer yer 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de Güney ve güneybatıdan , öğle saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğudan gece ve 5 Nisan 2021 pazartesi sabah 6 ila 8, öğle 5 ila 7, öğleden sonra 4 ila 6 ; Güney Ege’de güney ve güneydoğudan gece 6 ila 8, sabah saatlerinden itibaren 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan, Antalya Körfezi’nde öğle saatlerinde itibaren güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 öğle saatlerinden itibaren kuzey ve batısı 6 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, kuzey ve batısı 0.75 ila 1,5m ; Görüş: İyi.

5 Nisan 2021 pazartesi Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER