7 Nisan 2021 çarşamba Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

7 Nisan 2021 çarşamba Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!

GoogleNews Abone ol
7 Nisan 2021 çarşamba Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!
Bu haber 06 Nisan 2021 - 20:19 'de eklendi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 7 Nisan 2021 çarşamba günü hava tahmin raporu yayımlandı

7 Nisan 2021 çarşamba BÖLGELERİN METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

7 Nisan 2021 çarşamba Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın batısı ile Kıyı Ege’nin aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde kuvvetli ve fırtına(40-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; güneyli yönlerden; Marmara, Ege, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde kuvvetli ve fırtına(40-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ VE KAR ERİMESİ UYARISI : Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun doğusunda kar örtüsünün bulunduğu yüksek, dik yamaçlarda, hava sıcaklıklarının artması ve yeni yağışlarla beraber kar erimesi, çığ oluşma riski bulunmaktadır. Ulaşımda aksamalar, heyelan, kar erimesi sebebi ile meydana gelebilecek sel, su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, Trakya ve Çanakkale çevreleri ile gece saatlerinde İstanbul çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney kesimleri ile yarın zamanla bölge genelinde güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

ÇANAKKALE 12°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde aralıklı sağanak yağışlı

İSTANBUL 10°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde hafif sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 10°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatleri ile yarın öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

KOCAELİ 11°C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kıyı kesimlerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, bölge genelinde güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 9°C, 21°C

Parçalı bulutlu

İZMİR 15°C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde aralıklı saatlerinde sağanak yağışlı

MANİSA 14°C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu

MUĞLA 11°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kıyı kesimleri aralıklı saatlerinde sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde güneyli yönünden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-80 km/sa) esmesi bekleniyor.

ADANA 14°C, 25°C

Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA 14°C, 20°C

Parçalı bulutlu

HATAY 15°C, 26°C

Parçalı ve az bulutlu

ISPARTA 8°C, 22°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın gece saatlerinden itibaren güney ve doğu kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

ANKARA 10°C, 22°C

Parçalı bulutlu

ESKİŞEHİR 7°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu

KONYA 10°C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu

SİVAS 10°C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 7°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu

DÜZCE 11°C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu

KASTAMONU 10°C, 22°C

Parçalı bulutlu

ZONGULDAK 11°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; İç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü olan dik yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

AMASYA 11°C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

ARTVİN 8°C, 22°C

Parçalı ve az bulutlu

SAMSUN 14°C, 25°C

Parçalı ve az bulutlu

TRABZON 13°C, 24°C

Parçalı ve az bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, kuzey kesimlerde güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bölgenin doğusunda yüksek kar örtüsü olan dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunmaktadır.

ERZURUM 3°C, 17°C

Parçalı ve ve çok bulutlu

HAKKARİ 6°C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu

KARS 1°C, 17°C

Parçalı ve ve çok bulutlu

VAN 5°C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, °C

Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP °C, °C

Az bulutlu ve açık

SİİRT °C, °C

Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA °C, °C

Az bulutlu ve açık

7 Nisan 2021 çarşamba DENİZLERDE HAVA

Batı Akdeniz’in batısında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz’in batısı yarın sabah saatlerine kadar aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de güney ve güneydoğu, batısı ile gece saatlerinden itibaren geneli güneybatıdan 3 ila 5, gece saatlerinden sonra 4 ila 6; Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğu, batısı yarın sabah saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yer yer sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatı, ilk saatlerde Güney Ege’nin doğusunda güneydoğudan 3 ila 5 yer yer 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yer yer 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğu, gece saatlerinden sonra güneybatı, batısında gece saatleri ile yarın sabah saatlerinde kuzeybatıdan 3 ila 5, yarın öğle saatlerinde batısında 5 ila 7; Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğu, yarın sabah saatlerinden itibaren güneybatıdan dan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın öğle saatlerinde Batı Akdeniz’in batısında 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatı, gece saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 2 ila 4 yer yer 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m; Görüş: İyi.

Etiketler :
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER