88 yaşındaki Ali Amca 2 kez Covid-19'u Yendi! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

88 yaşındaki Ali Amca 2 kez Covid-19’u Yendi!

GoogleNews Abone ol
88 yaşındaki Ali Amca 2 kez Covid-19’u Yendi!
Bu haber 02 Ocak 2021 - 12:30 'de eklendi

Korkuteli ilçesinde yaşayan Ali Arıtürk, 25 Ekim günü, yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması nedeniyle Korkuteli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kısmi felç bulguları saptanan Arıtürk, Antalya’daki özel bir hastanenin yoğun bakımına sevk edildi.

22 günlük tedavinin ardından Arıtürk, taburcu edildi.

2. KEZ KORONAVİRÜSE YAKALANDI

Takibi evde yapılan Ali Arıtürk’ün koronavirüs şüphesi üzerine yapılan Kovid-19 testi pozitif çıktı. Evde tedavisine başlanan Arıtürk, hastalığı atlattı. Kısa süre sonra öksürük şikayetiyle gittiği göğüs hastalıkları polikliniğinde 2’nci kez yapılan Kovid-19 testi pozitif çıkan Arıtürk, Korkuteli Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. Tedaviyle sağlığına kavuşan Arıtürk, 2 gün önce taburcu edildi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR ETTİ

Ali Arıtürk, tedavi gördüğü süreçte sağlık çalışanlarının kendisiyle yakından ilgilendiğini ifade ederek, “Bu süreçte benim iyileşmem için hizmet eden, başta doktor, hemşire, hasta bakıcı, temizlikçi olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının Allah yardımcısı olsun. Hepsine canı gönülden teşekkür ederim. Tüm sağlık çalışanlarının çok iyi davrandığını anlatmak istedim. Yaklaşık 20 gündür beni, bir baba, amca, dede ve dayı olarak gören ve bana bu şekilde hizmet eden tüm çalışanları tebrik ediyorum. Hepsine sağlık ve afiyet diliyorum” diye konuştu.

Oğlu Erkan Arıtürk ise babasının kronik rahatsızlığı olmadığını, yeme içme durumunun iyi olduğunu söyledi. Arıtük, “Babamdan ümitliyiz, inşallah ayağa kalkar ve yürür” dedi.

88 yaşındaki Ali Amca 2 kez Covid-19'u Yendi!
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER