ABD Başkanı Biden, Erdoğan'a: İklim Zirvesinde Sizide aramızda görmek istiyoruz | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

ABD Başkanı Biden, Erdoğan’a: İklim Zirvesinde Sizide aramızda görmek istiyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden, 22 ve 23 Nisan tarihinde yapılacak olan İklim Zirvesi’nde bir araya gelmeleri planlıyorlar. Konuyla ilgili davet ise Erdoğan’a Beyaz Saray’dan gönderildi.

GoogleNews Abone ol
ABD Başkanı Biden, Erdoğan’a: İklim Zirvesinde Sizide aramızda görmek istiyoruz
Bu haber 27 Mart 2021 - 14:17 'de eklendi

ABD Başkanı Joe Biden tarafından hazırladığı bir davet mektubu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 22 ve 23 Nisan’da gerçekleştirilecek olan İklim Zirvesi’ne davet edildi.

40 ayrı ülke liderlerinin bir araya geleceği toplantıda Erdoğan’ın da yer alması istendi.

ABD Başkanı Biden’dan Erdoğan’a davet

Online olarak düzenlenecek toplantıyla ilgili Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada, Başkan Biden’ın ev sahipliğinde bulunacağı ‘Liderler İklim Zirvesi’ne 40 dünya liderinin davet edildiği ifade edilirken açıklamanın devamında yapılacak olan zirvede dünyada ki iklim değişikliği hakkında daha güçlü bir mücadele içerisine girilmesi ve bu mücadelenin ekonomiye getireceği yararların değerlendirileceği aktarıldı.

İklim Zirvesi konferansına ise Başkan Erdoğan’ın yanı sıra, Çin Devlet Bakanı Şi Cinping’, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson gibi isimlerinde yer alacağı belirtildi.

ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER