AK Parti, 25 ilde yeni başkanlarıyla yola devam edecek! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

AK Parti, 25 ilde yeni başkanlarıyla yola devam edecek!

AK Parti’nde yeni dönem çalışmaları hızla devam ederken Başkan Erdoğan, 25 ilde il başkanlarının değişmesine karar verdi.

GoogleNews Abone ol
AK Parti, 25 ilde yeni başkanlarıyla yola devam edecek!
Bu haber 27 Şubat 2021 - 11:30 'de eklendi

Koronavirüs salgını nedeniyle İstanbul, Ankara ve İzmir’de dahil 13 il kongresine katılabilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin diğer ilerde yapacağı kongrelere video konferans yöntemi ile katılacak.

Yeni dönem çalışmalarını hızlı bir şekilde tamamlamaya çalışan Ak Parti teşkilatı, kongreler birlikte yeni kararlarını da uygulamaya başladı.

Başkan Erdoğan’ın imzası ile 81 ilde yeni yönetimler oluşturulurken 25 ilde il başkanlarının değişmesine karar verildi. Bu değişimde Kırşehir ve Edirne’de illerin başına kadın başkanları göreve geldi.

Değişim hedefini yüzde 65 olarak belirleyen AK Parti’nin kongreler sonrası yerel seçimlerde CHP’ye kaptırdığı İstanbul dahil 8 ilin, başkanını değiştirdi. İstanbul İl Başkanlığı’na, milli görüş kökenli Osman Nuri Kabaktepe atanırken Bolu, Kırşehir, Ardahan ve Bilecik’te de yeni başkanlarla yola devam etme kararı alındı.

İstanbul’da yapılan kongrenin ardından İstanbul İl Başkanlığı’nda dün devir teslim töreni yapan AK Parti, yeni başkanlık görevini eski il başkanı Bayram Şenocak’dan alarak Osman Nuri Kabaktepe’ye devretti.

ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER