Babasını öldüren annesini affetmedi: İdamına onay verdi! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Babasını öldüren annesini affetmedi: İdamına onay verdi!

İran’da kendisine şiddet uygulayan kocasını öldüren Maryam Karami isimli bir kadına idam cezası uygulandı. Karam’nin idam cezasını ise babasını öldürdüğü için annesini affetmeyen kızının onayıyla gerçekleşti.

GoogleNews Abone ol
Babasını öldüren annesini affetmedi: İdamına onay verdi!
Bu haber 27 Mart 2021 - 11:30 'de eklendi

İran’da Maryam Kamani isimli bir kadın şiddet gördüğü için boşanmak istediği eşini öldürdü.

İran yasaları gereği eşini öldüren kadına idam cezası verilirken Maryam Kamani’nin idamının kızının onayıyla gerçekleştiği öğrenildi.

Babasını öldüren annesini affetmeyen kızı ülkede ‘diya’ olarak yasalarda belirtilen kan parasını kabul etmedi. Hal böyle olunca genç kız annesinin idamını kabul etmiş oldu. Attığı bu adımla birlikte annesini idam sehpasına gönderen kızın kararı dünya gündemine bomba gibi düşerken İngiliz basınında yer alan bir haberde Maryam Karami’nin eşini idam cezasıyla öldürülen bir başka kadının babası öldürdüğü öne sürüldü.

“DİYA NE DEMEK?”

İran yasalarında yakını öldürülen bir kişi, cinayeti işleyen zanlıda kan parası talebinde bulunabiliyor. Şayet kişi böyle bir talepte bulunmazsa verilen idam cezasını kendi eliyle uygulayabiliyor. Ülkede yakınları öldürülen vatandaşlara yasalar tarafından sunulan bu kanuni hak olan ‘kısasa kısas’ uygulaması çok fazla uygulanıyor.

Babasını öldüren annesini affetmedi: İdamına onay verdi!
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER