Bakan Koca duyurdu:Mutasyon Türkiye'de görüldü! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Bakan Koca duyurdu:Mutasyon Türkiye’de görüldü!

GoogleNews Abone ol
Bakan Koca duyurdu:Mutasyon Türkiye’de görüldü!
Bu haber 02 Ocak 2021 - 9:30 'de eklendi

İngiltere’den yurda girişler geçici olarak tamamen durdurulmuştur” açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. 

İngiltere tarafından duyurulan virüsteki mutasyonla ilgili olarak tedbirlerin alınıp bu ülkeden yurda girişlerin askıya alındığını hatırlatan Koca, son dönemde İngiltere’den Türkiye’ye girmiş kişilerin tamamının da geriye dönük tarama altına alındığını söyledi.

“İngiltere’den yurda girişler durduruldu”

Halk Sağlığı Referans laboratuvarlarının da yurdun çeşitli bölgelerinden düzenli taramalar yaptığını aktaran Koca, açıklamasında şunları kaydetti:

“İngiltere’den son dönemde yurda giriş yapan ve PCR test sonucu pozitif çıkan kişilerden geriye dönük taramalar neticesinde 15 kişide yeni mutasyon ile uyumlu virüs yükü tespit edilmiştir. Bu kişiler tarama başladığından beri izolasyon altındadır.

İzolasyonları devam eden kişilerin temas çevreleri de karantinaya alınmış ve yaygın temas taraması yapılmış ve kontrol altına alınmıştır. Yurt çapında yapılan düzenli taramalarda mutasyonlu virüs İngiltere’den giriş yapan kişiler dışında tespit edilmemiştir. İngiltere’den yurda girişler geçici olarak tamamen durdurulmuştur. Gelişmelerden vatandaşımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.”

Bakan Koca duyurdu:Mutasyon Türkiye'de görüldü!
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER