Bakan Selçuk'a soruldu! Okullar Tam Kapanacak mı? | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Bakan Selçuk’a soruldu! Okullar Tam Kapanacak mı?

GoogleNews Abone ol
Bakan Selçuk’a soruldu! Okullar Tam Kapanacak mı?
Bu haber 09 Nisan 2021 - 11:00 'de eklendi

Bakan Selçuk, topu Kabine toplantısına atarak, “Durum Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’yla değerlendiriliyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, HaberTürk TV’de Kübra Par’ın Açık ve Net programında Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya ile Habertürk yazarı Nagehan Alçı’nın sorularını yanıtladı.

“Okullar tamamen kapanacak mı?” sorusu sorulan Bakan Selçuk, “2 Mart’tan itibaren yerinde karar dönemine geçilmişti. Valilikler tedbirlerini iller seviyesinde alıyor. 9 il hariç ortaokul ve liseler eğitim öğretimde bir kapanma söz konusu oldu. Yalova, Eskişehir gibi ilkokullarda da kapanma oldu. İller kendi durumunu dikkate alarak ona göre karar verme sürecini hayata geçiriyorlar. Önümüzdeki süreç elbette Kabine toplantılarında sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında tümüyle değerlendiriliyor. Durumun Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’yla değerlendiriliyor. Önümüzdeki hafta da bu tür değerlendirme Cumhurbaşkanımızın başkanlığında hayata geçecek.” yanıtını verdi.

“GÖNLÜMÜZDEN GEÇEN AÇIK OLMASI”

“Gönlünüzden, aklınızdan geçen nedir” sorusuna da yanıt veren Selçuk, “Bizler okulların hep açık olmasını isteriz. Ama önce sağlık dediğimizde Türkiye dünyada en çok okul kapatan 4. ülke. Bu bize şunu gösteriyor, Türkiye çok kontrollü gidiyor. Önümüzdeki süreçte vakaların artmasını toplamsal olarak değerlendirdiğinizde elbette bazı kararlar çıkabilir. Ama bizim gönlümüz okulların açık olması.” ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk'a soruldu! Okullar Tam Kapanacak mı?
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER