Bakanlığın Artvin'deki konut çalışmaları tüm hızıyla sürüyor | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Bakanlığın Artvin’deki konut çalışmaları tüm hızıyla sürüyor

Şu ana kadar 800 konutu tamamladık, hak sahiplerine teslim edecek aşamaya geldik.

GoogleNews Abone ol
Bakanlığın Artvin’deki konut çalışmaları tüm hızıyla sürüyor
Bu haber 02 Şubat 2021 - 7:00 'de eklendi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Artvin’in Yusufeli ilçesinde inşası süren Yusufeli Barajı’yla ilgili koordinasyon ve değerlendirme toplantısına katıldı.

AA’nın aktardığı habere göre, toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, Yusufeli Barajı’nın Türkiye’nin en yüksek, bildiği kadarıyla dünyanın da üçüncü yüksek barajı olduğunu aktardı.

Artvin’e dördüncü ziyaretini gerçekleştirdiğini belirten Bakan Kurum, “6 ay önce geldiğimiz ziyarette de yaşanan sel sebebiyle vatandaşlarımızla bir, beraber olduk. Ben tekrar selden hayatını kaybeden arkadaşlarımıza, işçi kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm Artvin’imize, Yusufeli’mize tekrar başsağlığı diliyorum” şeklinde konuştu.

Yusufeli’nde inşa edilen barajın iklim değişikliği ve etkileri bakımından önemine değinen Bakan Kurum, “Yusufeli Barajı’mız hem sulama hem de su kaynaklarımızı verimli kullanma noktasında çok ciddi katkılar sağlayacaktır ülkemize” diye konuştu.

YUSUFELİ’NDEKİ KONUT ÇALIŞMALARI

Yusufeli ilçesinin iskan konutlarının taşınma sürecini TOKİ aracılığıyla yürütüldüğünü ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Bu kapsamda 2 bin 700 konut Yusufeli merkezde, 500 konut da köylerimizde olmak üzere 3 bin 200 konutu inşa ediyoruz. Diğer taraftan, Yusufeli merkezin taşınması ile ortaya çıkacak kamu binalarının, kaymakamlığı, ilçe emniyeti, adliyesi, okulları, camileri, sosyal donatılarıyla yeni Yusufeli’nin inşasını hep birlikte yürütüyoruz. Şu ana kadar 800 konutu tamamladık, hak sahiplerine teslim edecek aşamaya geldik. Dokuzuncu aya kadar da bütün konutları etaplar halinde bitirip vatandaşlarımızı Haziran ayı itibarıyla yeni yerleşim alanına taşıyacak çalışmaları hep birlikte bir koordinasyon, uyum içinde gerçekleştireceğiz. Burada Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla, Cumhurbaşkanlığı kararı ile iskan edilecek, burada oturmasa dahi vatandaşlarımıza ilişkin kararları aldık” ifadelerini kullandı.

Yürütülen çalışmalarda vatandaşların mağdur edilmediğinin altını çizen Bakan Kurum, “Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyecek şekliyle ki onlarla görüşerek, onların rızasını alarak gerek taşınma sürecinde gerek yeni yerleşim sürecinde her türlü desteği devletimiz tüm imkanlarıyla seferber olarak vatandaşımıza vermektedir. Biz de bu hassasiyet çerçevesinde çalışmalarımızı yürütüyoruz” şeklinde konuştu.

Bakanlığın Artvin'deki konut çalışmaları tüm hızıyla sürüyor
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER