Bakanlık, Çipli Beton İzleme sistemini Arnavutluk'a kuruyor | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Bakanlık, Çipli Beton İzleme sistemini Arnavutluk’a kuruyor

GoogleNews Abone ol
Bakanlık, Çipli Beton İzleme sistemini Arnavutluk’a kuruyor
Bu haber 07 Ocak 2021 - 14:32 'de eklendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yapı güvenliği için önem arz eden ‘Çipli Beton İzleme’ sisteminin kurulumunu Arnavutluk’ta da yapılacağını duyurdu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kişisel sosyal medya hesabından Arnavutluk Altyapı ve Enerji Bakanı Belinda Balluku’yla imzalanan Yapı İşleri Mutabakat Zaptı’na ilişkin bilgilendirme yaptı.

“DÜNYADA BİR ÖRNEĞİ YOK”

İmzalanan anlaşmaya dair açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, “Ülkelerimiz arasında şehircilik alanında yapacağımız yeni bir iş birliğinin adımı olan mutabakat zaptı ile yapı güvenliğinin sağlanmasında önem arz eden beton denetiminde Bakanlığımızca geliştirilen Çipli Elektronik Beton İzleme Sistemi’nin Arnavutluk’ta kurulumunu sağlıyoruz. Dünyada bir örneği daha olmayan ve birçok ülkeden talep gören sistemin yazılımının entegrasyonunu Arnavutluk’ta gerçekleştireceğiz. Ülkemizde başarıyla uygulanan yapı denetim alanında da Arnavutluk’la iş birliği yapacağız” ifadelerini kullandı.

Arnavutluk ile yapılan iş birliğinden memnun olduklarını belirten Bakan Kurum, “Yapı işleri alanında oluşturduğumuz bilgi birikimini Arnavutluk’la paylaşmaktan memnuniyet duyuyor, Yapı İşleri Mutabakat Zaptımızın ülkelerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

DEPREM KONUTLARI TAMAMLANIYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Arnavutluk’ta 2019 yılında meydana gelen deprem sonrası Laç kentinde 500 adet deprem konutunun inşası konusunda güvence sağlanmıştı.

TOKİ tarafından ihale edilen projede çalışmalar sürüyor. Depreme dayanıklı modern bir yapıda kurulan konutların Ağustos ayında bitirilmesi hedefleniyor.

ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER