Boğaziçi Üniversitesi'nde protestolara katılan 16 kişi gözaltına alındı | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Boğaziçi Üniversitesi’nde protestolara katılan 16 kişi gözaltına alındı

GoogleNews Abone ol
Boğaziçi Üniversitesi’nde protestolara katılan 16 kişi gözaltına alındı
Bu haber 05 Ocak 2021 - 13:53 'de eklendi

Boğaziçi Üniversitesi’nin önünde düzenlenen protestolarda gözaltına alınan kişi sayısının 16’ya yükseldiği bildirildi.

Eski AK Parti milletvekillerinden Melih Balu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasından sonra kayyum atalamarına karşı çıkan öğrencilerin başlattığı protestolar devam ediyor. Yapıılan eylemlerde ‘2911 Sayılı Kanuna Muhalefet’te görevli kişilere hakaret suçlarını işledikleri tespit edilen 28 kişiden 16’sının yakalanarak gözaltına alındığı öğrenildi.

Konuyla igili bir açıklama yapan İstanbul Emniyet Müdürlüğü, açıklamasında güvelik şubesi müdürlüğüne bağlı ekiplerin yaptıkları çalışmalar kapsamında, dün saat 14.00’da Üniversitenin güney kampüsü bölümünde protesto gösterisi düzenleyen kişilerden 28’inin görevlilere hakaret suçu işlediklerinin tespitinin yapıldığı ve bunlardan 16’sının gözaltına alındığı duyuruldu.

Açıklamada 13 ilçede 24 adrese yönelik yapılan eş zamanlı operasyonda 16 kişinin yakalanarak gözaltına alındığı belirtilirken konu ile ilgili çalışmalar devam ettiği aktarılan açıklamada gözaltına alınan kişilerden sadece 2’sinin Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenci olduğu tespit edildiği diğer 15 kişinin ise dışarıdan destek için geldiği bildirildi.

Boğaziçi Üniversitesi’nde protestolara katılan 16 kişi gözaltına alındı
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER