Bu yıl 100 bin binaya kimlik belgesi oluşturulacak | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Bu yıl 100 bin binaya kimlik belgesi oluşturulacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulanmaya başlanacak ‘bina kimlik belgesi’ sistemiyle binaların tüm teknik bilgisi oluşturulacak. Sistem bu yıl uygulanmaya başlanacak.

GoogleNews Abone ol
Bu yıl 100 bin binaya kimlik belgesi oluşturulacak
Bu haber 28 Mart 2021 - 16:31 'de eklendi

Bina kimlik belgesi hakkında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Bu yıl 100 bin binada uygulamaya geçireceğiz bu projeyi.

Bu aslında binaların nüfus cüzdanı. Binaya ilişkin her türlü bilgiye üzerindeki QR kodunu okutarak erişebiliyorsunuz. Nisan ayı itibariyle projemize başlayacağız. Bu yılda 100 bin binada sistemi uygulamayı ve zorunlu hale getirmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

“SEKTÖRÜN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

AA’nın aktardığı habere göre, inşaat sektörü üzerine değerlendirmelerde bulunan Bakan Kurum, inşaat sektörünün yanında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerinin altını çizerek, “Biz ülkemizin geleceğine güveniyoruz. Çok önemli hedef ve vizyonumuz var. Bu güven ve istikrar ortamı içinde projelerimizi yapacağız ve sektörümüze ihtiyaç duyduğu her alanda destek vermeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

TARIM KÖY UYGULAMASI DEVAM EDİYOR

Bakanlığın bir başka önemli projesi olan ‘Tarım Köy Projesi’nden de bahseden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Ağrı’da 25 bin başlıklı 550 milyon yatırımla 354 ahır inşa ediyoruz. Ayder, Uzun Göl ve Salda’da doğal güzelliklerini koruyacak projeler yürütüyoruz. Salda Gölü’nde, yeni hali bitmek üzere. Eskiden gölümüzün kıyısına kadar araçlarla giriliyordu. Her türlü doğal güzelliğe zarar verecek süreçten, bu alanı koruma altına alacak bir sürece giriyoruz. 1,5 milyon olan ziyaretçi sayısını 570 binle kısıtlıyoruz. Doğaya zarar vermeyen bir dönüşüm yapıyoruz. Türkiye’de ne kadar doğal güzelliğimiz vara bunları koruyacak projeler geliştiriyoruz” diye konuştu.

Bu yıl 100 bin binaya kimlik belgesi oluşturulacak
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER