Bursa'da aynı anda farklı yerlerde büyük dönüşüm başlıyor. İşte şehirdeki çalışmalar… | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Bursa’da aynı anda farklı yerlerde büyük dönüşüm başlıyor. İşte şehirdeki çalışmalar…

GoogleNews Abone ol
Bursa’da aynı anda farklı yerlerde büyük dönüşüm başlıyor. İşte şehirdeki çalışmalar…
Bu haber 22 Ağustos 2020 - 12:37 'de eklendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde sürdürülen kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmalarının son dönemlerde yoğunlaştığı noktalardan biri de Bursa. Şehirde büyük dönüşüm harekâtı bugün başlatılıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ‘Güçlü Şehirler Güçlü Türkiye’ programı kapsamında 22 Ağustos 2020 günü Bursa’ya ziyaret düzenleyecek. Söz konusu program kapsamında Bursa’nın 3 ayrı noktasında eş zamanlı yıkım başlayacak ve bu bölgelerde kentsel dönüşüm projeleri için resmen düğmeye basılmış olacak.

Söz konusu yıkımlar; Ulucami çevresinin düzenlenmesi ve tarihi yapıların ortaya çıkarılması için hazırlanan Çarşıbaşı Projesi kapsamında Hanlar bölgesinde, Çelik Palas Oteli’nin arkasında yer alan ve yıllardır atıl vaziyette risk oluşturan otel binasında, Bursa Atatürk Spor Salonu’nda eş zamanlı olarak uygulanacak.

BURSA’DAKİ KONUT SATIŞLARINDA BÜYÜK ARTIŞ

Temmuz 2020 dönemi konut satış rakamlarına göre; İstanbul, Ankara, İzmir’den sonra en çok konutun Bursa’da satıldığı görüldü. Söz konusu dönemde Bursa’da 9 bin 157 adet konut satıldı. Bu sayı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 152 oranında artış yakaladı.

Bursa’da Temmuz 2020 döneminde gerçekleşen konut satışlarından 5 bin 657’si ipotekli olarak gerçekleşti. Bu dönemde 6 bin 207 adet ikinci el konut satılırken 2 bin 950 adet sıfır konut satışı oldu. Öte yandan Bursa ilçeleri arasında en çok Nilüfer’de konut satıldı.

İşte Temmuz 2020 dönemi Bursa ilçeleri konut satış rakamları:

Nilüfer: 3109
Osmangazi: 1605
Yıldırım: 886
İnegöl: 745

ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER