Deep Fake teknolojisi ile Kemal Sunal Ziraat Bankası Reklamında Oynadı! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Deep Fake teknolojisi ile Kemal Sunal Ziraat Bankası Reklamında Oynadı!

GoogleNews Abone ol
Deep Fake teknolojisi ile Kemal Sunal Ziraat Bankası Reklamında Oynadı!
Bu haber 02 Ocak 2021 - 13:00 'de eklendi

Deep Fake isimli bu teknoloji yardımı ile Merhum oyuncu Kemal Sunal Ziraat Bankası Reklamında Oynadı

Nasıl oluyor da 21 yıl önce kaybettiğimiz bir isim yeni çekilmiş reklam filminde karşımıza çıkıyor?

Aslında bu sorunun cevabı son derece kolay. Deep Fake isimli bu teknoloji yardımı ile manzarası bulunan yüzü başka bir videodaki kişinin yüzünün yerine kullanabiliyor.

Geçmişte çekimler sırasında hayatını kaybeden yıldızlar için kullanılan bu teknoloji artık ortalama bir bilgisayarda da hayata geçirilebiliyor. Artık teknolojinin gelişmesiyle birlikte eski kaybettiğimiz sanatkarları tekrardan sahnelerde görmemiz mümkün olacak.

Bunun en kolay örneği ise Ziraat Bankası tarafından yayınlanan yeni reklam filmi.

Videoda da görüldüğü üzere Kemal Sunal jest ve mimikleriyle tekrardan aramızda üzere hissettiriyor. Daha önce de Yeşilçam Sineması’nın önde gelen isimlerinin yer aldığı bir reklam filmi yayınlanmıştı.

Bu reklam filminin herkeste farklı hisler uyandırdığını söyleyebiliriz. Kemal Sunal’ı yıllar sonra farklı bir karede görmek hakikaten çok hoş.

Ne yazık ki kaybettiğimiz birtakım değerlerin yerini doldurmak pek de mümkün olmuyor. Kemal Sunal başta olmak üzere Türk sinemasındaki pek çok simanın yeri hala doldurulabilmiş değil.

Lakin önümüzdeki devirde bu teknoloji daha da ilerleyecek. Hasebiyle Kemal Sunal üzere isimleri tekrardan beyaz perdede görme imkanı bulacağız. Tahminen de Hababam Sınıfı o bildiğimiz özgün yüzlerle bir kez daha çekilecek. Bilemeyiz.

Teknolojinin gelişmesi, sinema bölümünü derinden etkiliyor. Bakalım gelecek bizlere ne üzere nimetler sunacak. Bunu yaşamadan kestirmek sanırım biraz güç.

ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER