Düzce'de millet bahçesi hizmete açılıyor | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Düzce’de millet bahçesi hizmete açılıyor

GoogleNews Abone ol
Düzce’de millet bahçesi hizmete açılıyor
Bu haber 28 Şubat 2021 - 21:28 'de eklendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2018 yılında başlatılan millet bahçesi çalışmaları, 81 ilde de yürütülüyor.

Tüm şehirlerde yeşil alan miktarını artırma adına başlatılan çalışmalar aynı zamanda nitelikli sosyal yaşam alanları şehirlere kazandırıyor.

Hayata geçirilen millet bahçeleri, bölgedeki yaşam standartlarını olumlu anlamda etkiliyor. Bu durum da o bölgenin emlak piyasasını hareketlendiriyor.

Düzce Merkez’de de millet bahçesi çalışmaları yürütülüyor. Çalışmalar TOKİ ve Düzce Belediyesi tarafından ortak sürdürülüyor. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, çalışmaların sürdüğü millet bahçesini ziyaret etti.

AÇILIŞ MAYIS AYINDA

Düzce Millet Bahçesi 1. Etap çalışmasının Mayıs ayında hizmete açılacağını belirten Başkan Özlü, “Çalışmalar hızla sürüyor. Firmanın süresi toplamda 300 gündür. Ciddi bir ilerleme var. Önümüzdeki Mayıs ayında milletimizin hizmetine sunacağız. Burası pırıl pırıl ve tertemiz bir mekân olacak. Güzel bir kafeterya kütüphanemiz var. Yürüyüş yolları, yeşil alanları, oyun grupları, spor aletleri grupları, oturma alanları ile insanların dinlenebilecekleri, gezebilecekleri, ailece kaliteli zaman geçirebilecekleri şehrin kalbinde müthiş bir park olacak. Düzce’mize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

2. ETAP ÇALIŞMALARI DA YÜRÜTÜLECEK

İkinci etap çalışması hakkında da bilgiler veren Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, “İkinci etabın projelendirme çalışmalarını yapıyoruz. Stadyumun olduğu alan da olacak. 52 dönümlük bir alan. İçerisinde Düzce’ye yakışır anıt eser niteliğinde bir kültür merkezimiz olacak. Bu yılsonunda ikinci etap çalışmalarına kazmayı vuracağız” ifadelerini kullandı.

Düzce Millet Bahçesi 1. Etap çalışması
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER