Fatih Kara Surları Millet Bahçesi'nde bir bölüm hizmete açılıyor | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Fatih Kara Surları Millet Bahçesi’nde bir bölüm hizmete açılıyor

GoogleNews Abone ol
Fatih Kara Surları Millet Bahçesi’nde bir bölüm hizmete açılıyor
Bu haber 12 Ocak 2021 - 13:02 'de eklendi

İstanbul ilçesi Fatih’te kurulan Fatih Kara Surları Millet Bahçesi Projesi’nde ilk etap bitirildi. Topkapı-Mevlana Kapı arasında yer alan bölüm hizmete açılıyor.

İstanbul’un tarihi bölgesinde kurulan proje, insanların yeşiller içerisinde huzurlu vakit geçirmesine ev sahipliği yapacak. Millet bahçesi projeleri aynı zamanda bulunduğu bölgenin emlak piyasasını da hareketlendiriyor.

Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, Fatih Kara Surları Millet Bahçesi Projesi’ne dair açıklamalarda bulundu. Projede birinci etap çalışmasının bitirildiğini belirten Turan, ” Proje tamamlandığında Fatih cazibe alanı olacaktır. Proje için yıkılan yerlere inşaat faaliyeti yapılmayacaktır. Her yer yeşillik alan olacaktır” diye konuştu.

Sabah’ta yer alan habere göre, Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Kara Surları ve çevresinin düzenleme çalışması olan Kara Surları Millet Bahçesi Projesi’nin Fatih’in en önemli projelerinden biri olduğunu kaydeden Başkan Turan, bölgede kamulaştırma yapıldığını ve bu alanın Topkapı’dan başlayarak sırasıyla Mevlana kapı, Silivri kapı, Belgrat kapı ve Yedikule’ye kadar bir kısmı kapsadığını ifade etti.

“ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE”

Kentsel Tasarım Projesi‘nin bir parçası olan Kara Surları Millet Bahçesi Projesi’nin Topkapı-Mevlana Kapı arasındaki birinci etabının tamamlandığını kaydeden Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, “Birinci etap şu an da Topkapı Mevlana kapı arasındaki kentsel tasarım projemiz bitti. Çok önemli bir proje. Bunu kısmen ilk defa vatandaşlarımız görecekler. Bizi çok heyecanlandıran Fatih’teki işlerden biridir” şeklinde konuştu.

Söz konusu projenin Fatih’teki en büyük projeleri olduğunu aktaran Turan, “Fatih’in çöküntü alanından nasıl bir cazibe alanı oluşturulur? İnşallah İstanbul’a örnek olacak önemli bir proje. Proje için yıkılan her bir yere hiçbir inşaat faaliyeti yapılmayacaktır. Her yerde yeşillik alan yapılacaktır” ifadelerini kullandı

Fatih'te kurulan millet bahçesinde ilk etap tamamlandı
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER