FETÖ'nün iki kilit ismi Salih Fidan ile Samet Güre Türkiye'ye getirildi | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

FETÖ’nün iki kilit ismi Salih Fidan ile Samet Güre Türkiye’ye getirildi

GoogleNews Abone ol
FETÖ’nün iki kilit ismi Salih Fidan ile Samet Güre Türkiye’ye getirildi
Bu haber 07 Ocak 2021 - 9:00 'de eklendi

İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, FETÖ’nün sözde Bağdat temsilcisi Salih Fidan ile sözde Erbil temsilcisi Samet Güre’nin Ukrayna’dan Türkiye’ye getirildiğini belirtti.

Ukrayna-Polonya sınırında illegal yollarla kaçarken yakalanan Salih Fidan ve Samet Güre, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın Ukrayna makamları ile görüşmesinin ardından teslim alınarak Türkiye’ye getirildi.

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesince “silahlı terör örgütüne üye olmak (FETÖ/PDY)” suçundan hakkında yakalama emri bulunan şahısların işlemleri Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunda devam ediyor.

15 TEMMUZ’DAN SONRA TÜRKİYE’DEN KAÇMIŞLAR

Yakalanan Salih Fidan’ın FETÖ‘nün Irak Bağdat sorumlusu olduğu, örgütün yurtdışı yapılanmasında faaliyet gösterdiği, FETÖ iltisaklı Feza Öğretim Kurumu Işık Üniversitesi’nde öğretmen olarak çalıştığı, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra eşi Yeşim Fidan ile birlikte Türkiye’den ayrıldığı ve bir daha dönmediği belirtildi.

Samet Güre’nin ise FETÖ’nün Irak Erbil sorumlusu olduğu, örgütün yurtdışı yapılanmasında faaliyet gösterdiği, FETÖ’ye ait Erbil’deki Fezalar Eğitim Kurumu’nda fizik öğretmeni olarak çalıştığı, 17-25 Aralık’tan sonra Bank Asya hesabındaki para miktarını artırdığı, etkin pişmanlıktan yararlanan kişilerin ifadelerinde de yer aldığı belirlendi. (İHA)

FETÖ’nün iki kilit ismi Salih Fidan ile Samet Güre Türkiye’ye getirildi
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER