Fikri Sağlar hakkında flaş soruşturma!CHP'li Fikri Sağlar'a büyük Tepki! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Fikri Sağlar hakkında flaş soruşturma!CHP’li Fikri Sağlar’a büyük Tepki!

GoogleNews Abone ol
Fikri Sağlar hakkında flaş soruşturma!CHP’li Fikri Sağlar’a büyük Tepki!
Bu haber 04 Ocak 2021 - 16:27 'de eklendi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 30 Aralık günü katıldığı bir televizyon programında yapmış olduğu açıklamalar sebebi ile CHP’li Fikri Sağlar hakkında soruşturma başlatıldığı açıkladı.

Başsavcılığın yapmış olduğu açıklamada, Fikri Sağlar’ın 30 Aralık günü katılmış olduğu bir televizyon kanalında ”Türbanlı hakim karşısına gittiğimde adaleti savunacağı konusunda kuşkularım var. Bazıları militanca ve ideolojik olarak takılıyor, bununla mücadele edilmeli.” şeklinde sözler kullandığı belirtildi.

Sağlar’ın Kullanmış olduğu bu sözler nedeniyle Türk Ceza Kanunu’nun 216. maddesi kapsamında ”halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan resen soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Fikri sağlar ne dedi?

Fikri Sağlar, Halk TV’de yayınlanan Sözüm Var adlı programda, ”Yargılandığım zaman türbanlı bir hâkimin karşısına gittiğimde benimle ilgili haklarımı koruyacağı ve adaleti yerine getireceği konusunda kuşkum var. Nitekim bire bir de yaşadım. Bu nedenle bunu aşabilmeniz gerekli. Demokrasiyi, hukuk devletini, bütün kavramları ortaya koyarken pratiği de yapabiliyor olmamız gerekiyor” dedi.

Sağlar’ın açıklaması büyük tepki topladı.

ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER