Fransızların, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Macron görüşmesinin bakış açısı! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Fransızların, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Macron görüşmesinin bakış açısı!

GoogleNews Abone ol
Fransızların, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Macron görüşmesinin bakış açısı!
Bu haber 23 Eylül 2020 - 11:41 'de eklendi

Le Figaro gazetesi, söz konusu telefon görüşmesini okuyucularına “Erdoğan, Macron’u ‘yapıcı tutum’ benimsemeye çağırıyor.” başlığıyla duyurdu.

Haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan gerilimde Macron’dan sağduyulu ve yapıcı tutum beklediği belirtildi.

Kamu yayıncısı France Info’nun haberinde de Macron’un “Türkiye’yi Akdeniz’de belirsizlik olmadan barış ve iş birliği alanın inşasına yönelik adım atmaya çağırmasına” karşılık Erdoğan’ın Macron’dan sağduyulu ve yapıcı tutum içinde olmasını beklediğinin altı çizildi.

Haberde, bu görüşmenin “iki liderin arasındaki karşılıklı sert açıklamaların” ardından bir yatışmanın sinyali olduğuna dikkati çekildi.

Ouest-France gazetesinin haberinde Macron’un Erdoğan ile telefon görüşmesi talebinde bulunarak Türkiye’ye tansiyonu yatıştırma sinyali gönderdiği belirtildi.

Haberde, Fransa’nın Doğu Akdeniz’de yaşanan krizde Yunanistan’ın yanında yer aldığı ifade edilirken, Erdoğan’ın görüşmede Macron’dan sağduyulu ve yapıcı tutum beklediğini söylediği kaydedildi.

ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER